Головна / Хірургія / Відповіді на головні питання про рак грудей

Відповіді на головні питання про рак грудей

Рак молочної залози – одне з найбільш поширених злоякісних захворювань. Чи може пухлина виникнути через носіння дуже тісної білизни, чи впливають на розвиток раку грудей забої і чи можна запобігти розвитку раку, якщо вести здоровий спосіб життя? Відповідаємо на найпоширеніші питання.

Відповіді на головні питання про рак грудей 1

Ризик захворіти на рак грудей залежить від віку

Так, ймовірність захворіти на рак молочної залози змінюється з віком. У жінок до 30 років ризик занедужати становить 1 до 233, а у тих, кому виповнилося 85 він значно вищий – рак розвивається вже у кожної восьмої жінки.

Носіння тісного бюстгальтера може викликати рак грудей

Ні. Поширена думка, що тісна білизна може викликати порушення лімфотоку, сприяти накопиченню токсинів і провокувати рак грудей. Наукових підтверджень цього факту отримано не було – зв’язок між носінням тісної білизни та розвитком раку молочної залози не підтверджено.

Грудні імпланти підвищують ризик розвитку раку

Ні, імпланти на цей ризик ніяк не впливають. Вони можуть перешкодити проведенню мамографії і тому жінкам, у яких встановлені імплантати для збільшення грудей, може знадобитися додаткове обстеження.Пухлини можуть виникати через удари

Ні. Багато хто вважає, що травми грудей дійсно здатні спровокувати розвиток раку, але наукових даних, що підтверджують цей факт, поки знайдено не було.

Чим більші груди, тим більша ймовірність розвитку раку

Ні. Розмір грудей на ризик виникнення пухлин ніяк не впливає. Молочні залози великого розміру може бути складніше досліджувати, тобто ймовірність не помітити пухлину в цьому випадку збільшується. Хірургічне ж зменшення грудей може призвести до зниження ризику розвитку раку. Це пов’язано з тим, що при операції видаляється частина тканин молочної залози, у яких потенційно могли б виникнути злоякісні вогнища.

Ущільнення – обов’язковий симптом раку грудей

Не завжди. У кожної шостої жінки з раком грудей ущільнення в молочній залозі були відсутні. Серед симптомів, які повинні насторожити: зміна форми залози або соска (наприклад, його втягування), виділення з соска, збільшення пахових лімфовузлів, зміна шкіри навколо соска – її почервоніння або лущення.

Засмага топлес може спровокувати ризик розвитку пухлин грудей

Ні. Ультрафіолетове випромінювання тканин молочної залози не досягає, а нагрів шкіри грудей ніяк на ризик розвитку раку грудей не впливає.

У моєї мами був рак молочної залози, тепер я точно захворію

Не зовсім так. Якщо у вас в сім’ї були родичі (батьки, сестри або діти), у яких діагностували рак грудей, ризик розвитку пухлини зростає майже в два рази. Якщо захворювання діагностували у двох близьких родичів, то ризик розвитку захворювання у вас ще більше збільшується.Якщо робити мамографію щороку, то рак може виникнути через дії радіації. Краще робити УЗД

Ні. Ультразвукове дослідження молочних залоз має низьку специфічність і чутливість – виявити з його допомогою пухлину практично неможливо. Мамографія – більш інформативний метод. Випромінювання, яке використовується при її проведенні занадто мале, щоб завдати відчутної шкоди. Мамографію, якщо немає спеціальних показань, рекомендується щорічно робити жінкам після 50 років.

При раку молочної залози видаляють всі груди цілком

Не зовсім так. Повна мастектомія (видалення і молочних залоз, і регіонарних лімфовузлів) проводиться при лікуванні раку грудей все рідше. Лікарі практикують часткове видалення молочної залози або ж видаляють лише пахвові лімфовузли, залишаючи молочну залозу недоторканою.

Виживання жінок, які обрали повну мастектомію і тих, кому провели часткове видалення молочної залози і курс променевої терапії, приблизно однакове. Однак, в тих випадках, коли обсяг пухлини дуже великий, лікарі будуть рекомендувати повну мастектомію.

Якщо у пацієнтки виявляються мутації, що зачіпають ген BRCA, пов’язані з високим ризиком розвитку раку (саме така ситуація склалася у Анджеліни Джолі), може бути проведена профілактична мастектомія, яка здатна знизити ризик виникнення пухлини на 90%.

Я просто буду вести здоровий спосіб життя і регулярно ходити до лікаря, тоді рак не виникне

Ні. Універсального способу профілактики, який знижує ризик розвитку раку молочної залози до нуля, не існує. Це не означає, що потрібно ставитися до свого здоров’я байдуже: якщо ви входите до групи ризику, то треба не забути про регулярні скринінгові обстеження, а крім того варто стежити за вагою і скоротити споживання алкоголю. Однак, на жаль, приблизно 70% жінок, у яких діагностували рак грудей, не входили в групи ризику.Додано: 10/13/18 7:34
Категорія: Хірургія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.