Головна / Поради / Є питання: чи правда газовані напої викликають голод

Є питання: чи правда газовані напої викликають голод

Існує думка, що газовані напої можуть збільшити кількість гормону голоду греліну в організмі. І це, кажуть експерти, дійсно так. Тільки от грелін — лише один з безлічі чинників, відповідальних за почуття голоду.

Є питання: чи правда газовані напої викликають голод 1

Крім того, газована вода, здається, збільшує його лише трохи. Так що все тут куди складніше, ніж здається на перший погляд.

Що показали дослідження

Як повідомляє Quick and Dirty Tips, дослідження, проведені в 2017 році, показали, що газовані напої дійсно можуть збільшити рівень греліну — гормону, пов’язаного з голодом в організмі.

Першу фазу дослідження було проведено на лабораторних щурах, які випадковим чином отримували звичайну воду, дієтичну газовану воду, класичну газовану воду або газовану воду, з якої були видалені гази. Аналіз даних показав, що гризуни, які пили газовані напої, споживали більше їжі в цілому і, як наслідок, набирали більше ваги, ніж пацюки, які пили просту воду або екс-газовану воду.Тобто, газовані напої приводили до збільшення ваги навіть у тому випадку, якщо були дієтичними. З іншого боку, з вагою щурів, які пили солодку воду без карбонізації, справи йшли приблизно так само, як і з вагою гризунів, які пили воду.

Подальші лабораторні тести підтвердили, що щури, які пили газовані напої, мали більш високий рівень греліну.

У наступному етапі взяли участь 20 здорових чоловіків у віці від 18 до 23 років. Аналіз даних в цьому випадку показав, що у чоловіків, які пили солодку воду без газу, рівень греліну в організмі був майже в два рази вище, ніж після споживання звичайної води. Втім, він був відразу в шість разів вище після вживання газованої води.

В чому проблема цих досліджень

Правда така, що майже аналогічне дослідження, проведене серед пацієнтів з ожирінням у віці від 20 до 50 років, дало результати абсолютно протилежні. Рівні греліну учасників тут залежали від вмісту калорій напою, а зовсім не від того, був він газованим чи ні.

Також важливо розуміти, що грелін — лише один з декількох гормонів, пов’язаних з голодом і апетитом. Наприклад, у дослідженні на щурах, про яке згадувалося раніше, тип напою не впливав на вивільнення холецистокініну (CCK), гормону, пов’язаного з ситістю.

Більш того, самі по собі гормони є лише одним з багатьох факторів, що сприяють нашому суб’єктивному досвіду голоду. Відмінності в рівнях греліну після шипучих і не дуже напоїв не досліджувалися в контексті того, як саме відчували себе голодні люди і скільки вони з’їдали при таких прийомах їжі. Нарешті, голод, який ми відчуваємо, лише частково визначає кількість калорій, які ми споживаємо.

А що в підсумку?

Якщо ви п’єте газовану воду, то ви тимчасово збільшуєте свій рівень греліну — це факт. Але факт і те, що пиття газованої води не обов’язково призведе до посилення почуття голоду або набору ваги (особливо в короткостроковій перспективі). Вчені вважають, що куди більше, ніж карбонізація, значення тут мають такі фактори, як час доби, загальна активність, емоційний стан і доступність їжі.На щастя, на відміну від лабораторних щурів, ми не перебуваємо у владі наших гормонів. А тому можемо вирішити, що і скільки їсти, ґрунтуючись не тільки на те, як ми себе відчуваємо в даний момент, але і на те, як ми хочемо почувати себе (і виглядати) у майбутньому.Додано: 09/8/18 9:48
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.