Головна / Вагітність / Вагітним жінкам обов’язково потрібні морепродукти

Вагітним жінкам обов’язково потрібні морепродукти

Звичайно, система харчування під час вагітності повинна бути сформована разом з лікарем. Так що покладатися в цьому сенсі тільки на статті з інтернету не варто.

З іншого боку, деякі моменти не викликають у експертів ніякого сумніву. І присутність в раціоні вагітної жінки риби і морепродуктів — один з них.

Вагітним жінкам обов'язково потрібні морепродукти 1

Подивившись на взаємозв’язок між споживанням майбутньою матір’ю морепродуктів і здатністю дитини віком до 8 років утримувати увагу, команда вчених з університету ISGlobal в Барселоні прийшла до висновку, що в тарілці кальмари, восьминоги, креветки і мідії повинні бути обов’язково.

Причому, як показав аналіз даних, опублікований International Journal of Epidemiology, вживати їх важливо на ранніх термінах.

У дослідженні взяли участь 1641 пара мати-дитина з іспанського проекту “навколишнє середовище і дитинство”, покликаного з’ясувати, як зовнішні фактори впливають на здоров’я дітей. Під час вагітності матері постійно заповнювали опитувальники на тему харчування, рухової активності та інших особливостей режиму, а діти, досягнувши восьмирічного віку, проходили нейропсихологічний комп’ютерний тест, спрямований на оцінку функції уваги.“Споживання морепродуктів протягом першого триместру мало значний вплив на здатність дітей утримувати увагу. Але це не відбувалося при споживанні морепродуктів і риби на пізніх термінах вагітності, ймовірно, тому, що якісь із процесів розвитку нервової системи вже були завершені», — пишуть автори.

Але чому саме морепродукти?

Секрет в поліненасичених жирних кислотах DHA і EPA, які беруть участь в неврологічному розвитку плода і основним джерелом яких морепродукти якраз і є. Оскільки ці поживні речовини беруть участь у визначенні структури і функції мозку дитини, їх критичний недолік в перспективі.

На увазі вчені зосередилися невипадково: синдром дефіциту уваги з гіперактивністю сьогодні діагностується у дітей досить часто. І хоча щоб заявляти про це необхідні додаткові дослідження, морепродукти на початку вагітності можуть стати одним із способів зниження ризиків.Додано: 10/14/19 9:34
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.