Поради, які допоможуть пережити спеку

У літню спеку загострюються хронічні захворювання, страждають від підвищеного навантаження серце і судини. У групі ризику – літні люди. Розповідаємо, як полегшити свій стан і чого потрібно уникати, щоб не захворіти в розпал літа.

Залишайтеся вдома в пік спеки

При температурі вище 25°C вже потрібно скоротити час перебування на вулиці. Особливо це стосується пенсіонерів, маленьких дітей, а також людей, які страждають артеріальною гіпертонією і іншими серцево-судинними захворюваннями.

Змініть раціон

Відмовтеся від усього смаженого, важкого. Легка їжа краще засвоюється, не перевантажуючи шлунок і кровоносні судини.

Пийте більше води. Їжте овочі і фрукти: в них багато води і необхідних організму солей. Без цих речовин може підвищитися в’язкість крові і ризик утворення тромбів.

Відкладіть фізичні навантаження

Ми розуміємо, що урожай сам себе не посадить і не збере – і все ж відкладіть всі дачні справи на ранній ранок або вечір. Намагайтеся взагалі не перебувати на сонці з 12 до 17 годин. І не стійте довго з опущеною головою, робіть перерви.

Відкладіть поїздку, якщо є ризик встати в пробку

Ця порада особливо актуальна для сердечників: вихлопні гази викликають кисневе голодування, а отже підвищується навантаження на серце.

Вибирайте вільний одяг з натуральних тканин

Кращий одяг для літа, на думку лікарів, – це речі з бавовни, льону і шовку. Синтетичний обтягуючий одяг темних кольорів категорично не підходить. Щоб не обгоріти, вибирайте футболки та сукні з закритими плечима. Не забудьте про панаму або капелюх з широкими полями і про сонячні окуляри.

Не ставте кондиціонер на мінімум

Через перепади температурних режимів організм перевантажується і страждає – звідси підвищена стомлюваність і загострення захворювань. Підтримуйте в приміщенні температуру не нижче 21 градуса, щоб не було сильних відмінностей з вулицею.

Різко занурюватися в холодну воду теж не рекомендується – судини не завжди готові до таких раптових змін. Може статися спазм.

Не пийте алкоголь

Хоча б відкладіть цю справу до вечора. Спиртне і без того розширює судини і перевантажує серцево-судинну систему – разом зі спекою вона отримає подвійний удар.

Про автора Марічка Павленко 525 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно!
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар