Головна / Поради / Поради, які допоможуть пережити спеку

Поради, які допоможуть пережити спеку

У літню спеку загострюються хронічні захворювання, страждають від підвищеного навантаження серце і судини. У групі ризику – літні люди. Розповідаємо, як полегшити свій стан і чого потрібно уникати, щоб не захворіти в розпал літа.

Залишайтеся вдома в пік спеки

При температурі вище 25°C вже потрібно скоротити час перебування на вулиці. Особливо це стосується пенсіонерів, маленьких дітей, а також людей, які страждають артеріальною гіпертонією і іншими серцево-судинними захворюваннями.

Змініть раціон

Відмовтеся від усього смаженого, важкого. Легка їжа краще засвоюється, не перевантажуючи шлунок і кровоносні судини.

Поради, які допоможуть пережити спеку 1

Пийте більше води. Їжте овочі і фрукти: в них багато води і необхідних організму солей. Без цих речовин може підвищитися в’язкість крові і ризик утворення тромбів.Відкладіть фізичні навантаження

Ми розуміємо, що урожай сам себе не посадить і не збере – і все ж відкладіть всі дачні справи на ранній ранок або вечір. Намагайтеся взагалі не перебувати на сонці з 12 до 17 годин. І не стійте довго з опущеною головою, робіть перерви.

Відкладіть поїздку, якщо є ризик встати в пробку

Ця порада особливо актуальна для сердечників: вихлопні гази викликають кисневе голодування, а отже підвищується навантаження на серце.

Вибирайте вільний одяг з натуральних тканин

Кращий одяг для літа, на думку лікарів, – це речі з бавовни, льону і шовку. Синтетичний обтягуючий одяг темних кольорів категорично не підходить. Щоб не обгоріти, вибирайте футболки та сукні з закритими плечима. Не забудьте про панаму або капелюх з широкими полями і про сонячні окуляри.

Не кладіть кондиціонер на мінімум

Через перепади температурних режимів організм перевантажується і страждає – звідси підвищена стомлюваність і загострення захворювань. Підтримуйте в приміщенні температуру не нижче 21 градуса, щоб не було сильних відмінностей з вулицею.

Різко занурюватися в холодну воду теж не рекомендується – судини не завжди готові до таких раптових змін. Може статися спазм.
Поради, які допоможуть пережити спеку 2

Не пийте алкоголь

Хоча б відкладіть цю справу до вечора. Спиртне і без того розширює судини і перевантажує серцево-судинну систему – разом зі спекою вона отримає подвійний удар.

Додано: 07/8/19 8:44
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.