Головна / Поради / Кімнатні рослини не покращують якість повітря — і ось доказ

Кімнатні рослини не покращують якість повітря — і ось доказ

Ви напевно знаєте, що велика кількість квітів в будинку — це добре. І напевно в курсі, що пов’язано це з унікальною здатністю рослин очищати повітря в приміщенні.

Кімнатні рослини не покращують якість повітря — і ось доказ 1

Але що якщо ми скажемо вам, що це так не працює?

З тих пір, як в 1989 році NASA опублікували своє легендарне дослідження, покликане з’ясувати, чи можуть звичайні кімнатні рослини очищати повітря від токсинів (як доповнення до поглинання вуглекислого газу і виділення кисню), пройшло досить багато часу. А за науковими мірками – дуже і дуже багато.

Так що висновки минулого (а тоді вчені, нагадаємо, виявили, що рослини і правда влаштовують кімнаті детокс) мало сенс перевірити з використанням нових технологій.

Саме це і зробили вчені з Університету Дрексела (Drexel University), в результаті чого виявили, що хоча у рослин є деякі здібності у відношенні токсинів, їх магічні властивості по очищенню повітря в будинках і офісах сильно перебільшені.Результати, опубліковані в Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology, показали, що вентиляція повітря всередині приміщення, йдеться про кондиціонування або провітрювання, розчиняє потенційно токсичні речовини в рази швидше, ніж кактуси і фікуси.

За словами авторів нової роботи, проблема експерименту NASA та інших подібних експериментів в тому, що вони проводяться в умовах лабораторії, а тому їхні висновки не можуть бути екстрапольовані на реальні житлові приміщення.

У звіті про дослідженні також говориться, що знадобиться від 100 до 1000 рослин (залежить від їх виду і розмірів), щоб в невеликому офісі забезпечити очищення повітря, еквівалентне одному провітрюванню на годину.

Проте, рослини всеж будуть корисні для нашого здоров’я, як мінімум в рамках психологічного розвантаження.Додано: 11/11/19 2:41
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.