Головна / Вагітність / Чому вагітним краще уникати духів і косметики

Чому вагітним краще уникати духів і косметики

Порада вагітним не фарбуватися і не душитися — зовсім не забобон, а цілком розумна міра обережності. Найбільшу небезпеку становлять пластифікатори відомі як фталати.

Складно назвати косметичні засоби, де не було б фталатів. Вони присутні майже скрізь: в губних помадах і лаках для нігтів, в зволожуючих кремах, лосьйонах і сонцезахисних засобах. Також багаті фталатами духи і дезодоранти.

Чому вагітним краще уникати духів і косметики 1

Небезпек фталатам приписують чимало, від алергії і діабету до статевих порушень і раку. Але треба розуміти, що переконливі докази шкоди є не завжди. Багато залежить від особливостей самого організму, що стикається з фталатами — захисних можливостей у людини достатньо.

Вагітні, зрозуміло, відносяться до особливої категорії. У зростаючого плода захисні механізми ще не сформовані, і надати шкідливий вплив може дуже багато. В тому числі і фталати.

Так, 12-річне дослідження проведене в Нью-Йорку, за участю більше 200 вагітних жінок і їх згодом народжених дітей показало, що фталати достовірно впливають на рухову функцію дитини.Отримані дані свідчать про те, що вплив фталатів на пізніх термінах вагітності має тривалі несприятливі наслідки для рухової і моторної функції у дітей, особливо у дівчаток. Це в першу чергу проблеми з координацією і балансом.

Тренування можуть частково виправити це, але як правило, такі діти відстають в успіхах від ровесників, що іноді стає причиною відмови займатися спортом.

Діти з руховими проблемами нерідко мають низьку самооцінку і високий рівень тривоги та депресії. Тому дослідники звертаються насамперед до майбутніх мам з проханням максимально виключити контакт з фталатами. Найпростіше – відмова від декоративної косметики і парфуму. Можливий перехід на безпечні органічні засоби. І це мінімум того, що можна зробити.

Проблема в тому, що фталати оточують нас всюди — це і вінілові шпалери і підлога, освіжувачі повітря та пластикова упаковка (в якій ні в якому разі не можна розігрівати їжу!).

Навряд чи хтось буде міняти шпалери, але принаймні можна:

  • Уникати продуктів в пластиці або з пластику з маркуванням «3»;
  • Виключити продукти з ароматами;
  • По можливості, вибирати продукти в скляній тарі;
  • Продукти в пластиковій упаковці перекладати в скляний контейнер;
  • Вибирати продукти для вагітних із зазначенням на відсутність фталатів;
  • Уникати виробів з пластмаси з різким запахом.
 

Решту можна залишити своєму організму, він теж здатний захищати себе і робить це непогано. Завдяки його здібностям ми поки виживаємо в світі шкідливих речовин, які самі ж і виробляємо.

Додано: 02/27/19 9:36
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.