Головна / Терапія / Як правильно захиститися від сонячних променів?

Як правильно захиститися від сонячних променів?

У нашій статті ми розповімо кілька фактів, які змусять вас тут же відправитися в магазин за баночкою сонцезахисного засобу. За даними Центру з дослідження раку (Великобританія), в минулому році у Великобританії діагностували меланому – найнебезпечнішу форму раку шкіри у 55 осіб з 10000.

Більш того, захворюваність на рак шкіри у людей старше 55 років зросло на 155% за останні 20 років; у людей молодше 55 років теж простежується тенденція до зростання захворюваності на рівні 63%.

За результатами новітніх досліджень, багато людей все ще нехтують сонцезахисними засобами; з’явилися дані, що деякі засоби не так ефективні, як їх позиціонують; а також нас попереджають про появу нових видів випромінювань. У цій статті ми обговоримо ці дослідження з експертами в області захисту від сонця.

Навіть не думайте про сонцезахисний засіб, який наноситься раз на день

Як правильно захиститися від сонячних променів? 1

У травні цього року в ході дослідження організації по захисту прав споживачів було перевірено чотири сонцезахисних засоби, що мають позначку «один раз в день», і було виявлено, що через 6-8 годин їх SPF знижується в середньому на 74% – до SPF 8. Такі засоби просто неефективні, оскільки легко стираються при впливі поту, в процесі плавання і вправ. Будь-які засоби необхідно наносити вранці і повторювати нанесення в обід.

Нові види випромінювання

Відомо, що пошкоджують шкіру ультрафіолетові промені спектра в (UVB), а до сонячних опіків і раку призводять сонячні промені спектра а (UVА). Останні небезпечні навіть у хмарні дні, адже вони проникають в глибокі шари шкіри, викликаючи передчасне старіння і меланому.Фактор сонцезахисного засобу (SPF) залежить від ступеня його захисту від UVB, тоді як його загальна оцінка – максимально 5 балів – визначається по впливу на UVA. Однак, УФ-випромінювання становить лише 7% сонячного випромінювання, а 50% припадає на інфрачервоне випромінювання (ІЧ). Саме ІЧ-випромінювання запускає процес утворення вільних радикалів і їх проникнення через шкіру. Більшість сонцезахисних засобів ніяк на нього не впливає.

Хоча немає доказів того, що ІЧ-випромінювання викликає розвиток раку шкіри, дерматологи радять захищатися і від нього з допомогою спеціальних засобів.

Дані, зібрані в останні 12 місяців, показали, що видиме випромінювання синьої частини спектра або високоенергетичне видиме світло (HEVL) може стояти за виникненням пігментації або веснянок, що виникають на темній шкірі.

Раніше дерматологи просили людей зі смаглявою шкірою використовувати сонцезахисні засоби широкого спектра, що оберігають від UVB, так і від UVA. Як показали останні дослідження, у смаглявих людей HELV веде до виникнення мелазми, дефекту шкіри, пов’язаного з підвищеною пігментацією.

Вибирайте ступінь захисту від сонця з розумом

Як правильно захиститися від сонячних променів? 2

У Великобританії вважається незаконним виробляти засоби з SPF більше 50, так як після позначки SPF 30 сонцезахисний потенціал зростає дуже незначно. Засоби з SPF 30 захищають від 98% ультрафіолетових променів спектра в, а засоби з SPF 50 – від 98,8%. Це означає, що якщо ви нанесете достатньо засобу з SPF 30, Ви отримаєте необхідний захист. Необхідно пам’ятати, що не існує міжнародної системи маркування засобів із захистом від HEVL або ІЧ-випромінювання.

Краще більше

Всього 14% чоловіків і 30% жінок користуються сонцезахисними засобами, і навіть коли користуються, наносять лише половину від необхідної кількості. Необхідно використовувати 2 міліграми на 1 квадратний сантиметр шкіри.Вона також рекомендує використовувати близько однієї чайної ложки сонцезахисного крему для обличчя та шиї, шість чайних ложок на інше тіло й від трьох до чотирьох чайних ложок, щоб захистити дитину.

Меланома у чоловіків найчастіше утворюється на спині, а у жінок на нижній частині ніг, зоні, якою зазвичай нехтують, коли мова заходить про захист від сонця, особливо якщо жінка влітку воліє займатися спортом на вулиці.

Першорядне значення має захист дітей від сонця, так як п’ять серйозних опіків до 18 років у майбутньому вдвічі збільшують ризик виникнення меланоми. Але будьте обережні, за словами доктора Махто, шкіра дітей до 6 місяців дуже чутлива й тонка, на неї не можна наносити сонцезахисні засоби, малюків необхідно тримати подалі від сонця.

Кращі поради для успішного прийняття сонячних ванн

Як правильно захиститися від сонячних променів? 3
  • Використовуйте сонцезахисний засіб з SPF 50 при знаходженні на активному сонці довгий час.
  • Якщо ви плануєте перебувати на сонці довго, наносьте крем двічі: за півгодини до виходу, а потім повторіть аплікацію на вулиці.
  • Наносьте крем від засмаги рясно і часто, по 6-8 чайних ложок лосьйону. Повторюйте нанесення після плавання, навіть якщо ваш засіб водостійкий, а також після використання рушника, сильного потовиділення і в будь-яких випадках, коли є ймовірність його стирання з шкіри.
  • З березня по жовтень приймайте короткочасні сонячні ванни, щоб заповнити дефіцит вітаміну D.
  • Неможливо отримати вітамін D у достатній кількості, якщо сидіти біля вікна в сонячний день, просто необхідно вийти на вулицю з відкритими руками і ногами, щоб стимулювати вироблення вітаміну.
  • Дітям до 5 років і літнім людям потрібно давати добавки, що містять вітамін D, якщо вони рідко бувають на сонці.Додано: 07/9/19 10:14
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.