Головна / ЛОР / Зубний біль при гаймориті: як лікувати, як зняти

Зубний біль при гаймориті: як лікувати, як зняти

Гайморит – це різновид синуситу, який характеризується запаленням верхньощелепних пазух. З даним захворюванням ЛОР-лікарям доводиться стикатися найбільш часто. Ода з провідних клінічних ознак патології – це біль, що іррадіює в зуби, лоб і перенісся.

Якщо болить зуб при гаймориті, то потрібно терміново потрапити на прийом до отоларинголога, і лікувати захворювання, що стало першопричиною; в іншому випадку рецидиви будуть виникати періодично.

Зубний біль при гаймориті: як лікувати, як зняти 1

Чому виникає біль в зубах при гаймориті

Коли хворого часто турбує зубний біль, швидше за все, мова йде про одонтогенний різновид захворювання. Патогенна мікрофлора поширюється з вогнищ інфекції в ротовій порожнині. У цьому випадку необхідно починати терапію з санації всіх хворих (уражених карієсом та ін. захворюваннями) зубів.

Патологія здатна протікати як гостро, так і хронічно. Як правило, на перегородки гайморової пазухи запалення переходить із інфікованих тканин першого або другого моляра верхнього зубного ряду.

Симптоматика

Біль, що характеризується високим ступенем інтенсивності, як правило, локалізується з одного боку. Одною з частих ознак одонтогенної форми патології стає утруднене носове дихання і витікання слизу з домішкою гною. Якщо вчасно не провести діагностику, і не вжити адекватних комплексних заходів з лікування гострої форми захворювання, вона може перейти в хронічну і призвести до дуже важких ускладнень.Між клінічними ознаками форм гаймориту різниці практично немає.

Для гострої форми захворювання характерні:

  • загальне нездужання, фізична слабкість;
  • гарячкова реакція;
  • погіршення або повна відсутність нюху;
  • запальна набряклість в зоні носа;
  • зниження або повне зникнення апетиту;
  • цефалгія;
  • неприємний запах з рота;
  • безсоння;
  • сонливість у денний час;
  • зубні болі, інтенсивність яких зростає при тиску на причинний зуб.
 

Біль при різних формах гаймориту може бути як висхідна, так і низхідна. При висхідній формі джерелом ураження є хворі зуби, від яких патогенна мікрофлора піднімається до пазусі. При низхідній – первинним осередком інфекції є саме гайморова пазуха. Якщо спочатку з’явилися болі в зубі, то, швидше за все, мова йде про висхідний механізм поширення інфекції.

Діагностика

В ході постановки діагнозу важливо виявити не тільки форму захворювання, але і причинний зуб. Загальний огляд, як правило, є малоінформативним. При хронічній формі лікар може візуально виявити наявність поліпів або кірочок.

Пацієнту обов’язково потрібна рентгенографія або комп’ютерна томографія.Як зняти зубний біль при гаймориті?

Якщо болять зуби при гаймориті, лікування проводиться виключно в стаціонарних умовах у зв’язку з високою небезпекою розвитку ускладнень. На початковому етапі стоматолог здійснює санацію всіх хронічних вогнищ запалення в порожнині рота. Після завершення процедур займається лікуванням пацієнта ЛОР-лікар.

Оскільки зубний біль здатний розвиватися то при деяких інших різновидах гаймориту, в першу чергу слід лікувати основну патологію.

Внаслідок високої небезпеки ускладнень потрібна госпіталізація пацієнта в профільне відділення лікувального закладу. На початковому етапі хворого обстежує та лікує стоматолог, який повністю усуває запальний процес у ротовій порожнині. Після санації ротової порожнини фахівці приступають до лор-терапії.

За показаннями проводиться перепломбування причинного зуба або його екстракція. Крім цього, пацієнтові призначають регулярні промивання гайморової пазухи антисептиками та антибіотиками широкого спектру дії.

Процедура виконується за допомогою проколу під місцевою анестезією — тампон, змочений в розчині анестетика (наприклад, лідокаїну), з допомогою тонкого шпателя вводиться в носові ходи. Додатково проводять регіонарну блокаду другої гілки трійчастого нерва.

Етіологічна терапія вимагає санації враженої області, яка досягається фармакологічними засобами, призначеними як перорарально, так і парентерально. Медикаментозне лікування передбачає призначення НПЗЗ для зняття болю і купірування запального процесу, імуномодулятори та імуностимулятори, антибактеріальні та антигістамінні фармакологічні засоби. Хороших результатів допомагає добитися промивання носа за допомогою катетера.

Якщо консервативні методики найближчим часом не дають очікуваного результату, здійснюється пункція гайморових пазух. Виконується прокол для подальшого створення свища для відтоку гною. У ході процедури здійснюється примусова евакуація гнійного вмісту, промивання камери і внутрішньовенне введення антибіотиків. Симптоматична терапія в даній ситуації передбачає призначення потужних сучасних анальгетиків.

Народні методи та профілактика

Самолікування становить небезпеку для хворого. Серед рецептів народної медицини немає засобів як зняти зубний біль при гаймориті. В даному випадку вам допоможе тільки кваліфікована медична допомога і неухильне дотримання приписів лікаря. Не слід забувати про ретельну гігієну порожнини рота і профілактичне відвідування стоматолога хоча б раз на півроку.

Заходи щодо запобігання розвитку гаймориту передбачають ранню діагностику, заходи, спрямовані на регулярне очищення носової і ротової порожнини, а також своєчасну терапію ГРВІ, фізичну активність, повноцінне харчування, а холодну пору року – додатковий прийом вітамінно-мінеральних комплексів.Додано: 07/8/18 10:18
Категорія: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.