Головна / Гінекологія‎ / Коричневі виділення після сексу: причини, норма і патологія

Коричневі виділення після сексу: причини, норма і патологія

Поява виділень коричневого кольору після статевого контакту викликає у жінки сумнів і занепокоєння. У деяких випадках знаходиться природне пояснення, але частіше тільки лікар може визначити причину. Нерідко ця ознака дозволяє виявити приховане захворювання, що не виявляється ніякими іншими симптомами.

Якщо така ситуація повторюється систематично, потрібно, не роздумуючи, звернутися до гінеколога, обстежитися, щоб загроза здоров’ю була ліквідована, а сексуальні відносини ніщо не затьмарювало.

Коли поява коричневих виділень небезпечна

Поява слизових виділень при статевому акті – це природно. Їх причиною є реакція жіночого організму на збудження. Коричневий відтінок виникає, якщо вагінальний слиз містить домішки крові в незначних кількостях.

В ряді випадків кров’янисті виділення не становлять небезпеки, а їх поява цілком нормальна. Механічне пошкодження дрібних кровоносних судин, розташованих на поверхні піхви і шийки матки, відбувається під час дуже інтенсивного впливу на них під час зносин.

При першому статевому контакті відбувається розрив дівочої пліви (дефлорація). При цьому виникає слабка нетривала кровотеча. Протягом декількох найближчих сексуальних контактів появу коричневих виділень можна пояснити незначним пошкодженням поверхневих капілярів в піхві.Поява коричневих виділень після сексу не є чимось незвичайним, якщо у піхві не вистачає слизового мастила, це також сприяє пошкодженню поверхні під час зносин. Однією з причин недостатнього вироблення вагінального слизу є слабке збудження жінки перед статевим актом. «Сухість піхви» є одним з найбільш відомих симптомів клімаксу. Витончення слизової оболонки в цей період пояснюється гормональною перебудовою, зниженням вироблення естрогенів в яєчниках.

Причиною появи таких белей між менструаціями може бути настання овуляції, коли під час виходу зрілої яйцеклітини з фолікулярної оболонки відбувається її розрив. Якщо статевий акт відбувається в цей період, то виділення можуть мати рожево-коричневий відтінок.

Якщо зносини відбувається напередодні місячних або безпосередньо після їх закінчення, в слиз потрапляють залишки менструальної крові, що також надає їм коричневе забарвлення.

Кров’янисті виділення після сексуального акту виникають, якщо жінка використовує гормональні протизаплідні таблетки, при цьому порушує порядок їх прийому. Якщо статеві зносини відбулося незабаром після аборту або пологів, в виділеннях теж з’являться крапельки крові. В період лактації такі білі пов’язані з гормональною перебудовою організму.

Позначитися на кольорі виділень, що супроводжують статевий акт, можуть навіть хвилювання або стрес, що впливають на стан гормонального фону і, відповідно, на консистенцію і склад слизу в піхву.

Необхідно відзначити, що це найбільш нешкідливі причини появи коричневих белей. Якщо таке явище повторюється часто і прийнятних пояснень не має, єдиним способом встановити причину є відвідування лікаря-гінеколога та обстеження органів сечостатевої системи.Як правило, природні виділення не мають неприємного запаху і не надають подразнюючої дії на шкіру навколо статевих органів. Вони незначні за обсягом і тривалості.

З якими патологіями пов’язана поява коричневих виділень

Кров’янисті білі, що з’являються під час статевого контакту, іноді є специфічним симптомом багатьох захворювань, про які жінка може навіть не здогадуватися.

Причинами такого явища можуть бути:

 • гінекологічні захворювання, пов’язані з гормональними відхиленнями або запаленням статевих органів;
 • інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом або змішаним (побутовим і статевим);
 • ендокринні захворювання (гіпофіза, надниркових залоз, щитовидної залози).
 

Слід зауважити, що ці органи впливають на вироблення жіночих статевих гормонів і стан органів репродуктивної системи.

Гінекологічні захворювання:

 • Ерозія шийки матки. При такій патології її поверхня покрита дрібними ранками і тріщинами. Больова чутливість цієї ділянки матки знижена, тому жінка не може відчувати неприємних відчуттів, але після сексу поява коричневих виділень відбувається через травмування пошкодженої поверхні.
 • Ендометріоз. Це захворювання пов’язане з неправильним розвитком слизової оболонки, що вистилає матку. Надмірне розростання призводить до потрапляння частинок ендометрія в труби, яєчники, шийку матки, що тягне менструальні порушення і кровотечі різної інтенсивності в період між місячними. Статевий контакт провокує посилення кровоточивості ендометрія, що проявиться темно-бурими виділеннями.
 • Поліпи в піхві або шийці матки – це новоутворення, що представляють собою нарости, що мають тонку ніжку. При статевому контакті вони легко пошкоджуються. Можлива поява домішок крові в вагінального слизу.
 • Кісти яєчників. Під час статевого контакту відбувається розрив оболонки або перекручування основи (ніжки) кісти. При цьому виділення крові має різну інтенсивність, аж до небезпечної кровотечі, супроводжується різким болем в нижній частині живота. Як правило, стан вимагає невідкладної медичної допомоги.
 • Пухлини в матці або її шийці. Кров’янисті виділення після статевих зносин можуть говорити про наявність у жінки міоми в порожнині матки. Зазвичай при такому захворюванні з’являються хворобливі відчуття в нижній частині живота, менструації стають рясними, виникають кровотечі між ними. Іноді жінка не може завагітніти.
 • Пухлини злоякісного характеру, як правило, на ранніх стадіях не мають відчутних ознак. Але поява коричневих виділень під час статевих зносин є найбільш частим симптомом. Саме це іноді дозволяє запідозрити погане, змушує жінку піти до лікаря і отримати максимальний шанс на успішне одужання.
 
Які можуть бути білі з кров'ю після статевого акту

Якщо при наявності таких виділень з’являються симптоми порушення роботи інших органів, а болі посилюються, це говорить вже про зростання новоутворень. При цьому терапія ускладнюється, ймовірність лікування знижується.

Запальні процеси в піхві або шийці матки. Нерідко причиною появи коричневого слизу при статевих зносинах є наявність в організмі запальних процесів в шийці матки (цервіциту) або в піхві (вульвовагініту). Набряк запалених тканин і пошкодження судин в них сприяють виникненню кровоточивості.

Припускати наявність таких захворювань можна, якщо піхвовий слиз має неприємний запах, в ньому з’являються домішки гною, через які колір виділень буває коричнево-жовтуватим.

Інфекційні захворювання

Вплив інфекції на слизові оболонки статевих органів призводить до їх запалення і пошкодження.

Для молочниці характерні сирного виду виділення з кислуватим запахом. Після сексу вони можуть стати світло-коричневими.

Гарднерельоз (бактеріальний вагініт) характеризується рясними рідкими виділеннями сірого кольору з неприємним рибним запахом. Попадання домішок крові після сексу робить їх бурими.

При венеричних захворюваннях, таких як трихомоніаз, гонорея, хламідіоз, сифіліс, мікоплазмоз та інші, виділення неоднорідні за складом (містять домішки піни, гною). Вони викликають свербіж і печіння в статевих органах. Після статевого акту можуть з’явитися вкраплення крові.

Що робити, якщо виявлені коричневі виділення

Якщо виділення після сексу систематично мають коричневе забарвлення, необхідно обов’язково пройти гінекологічне обстеження. УЗД, аналіз крові на гормони, дослідження складу крові і сечі для виявлення запальних процесів і збудників інфекцій, аналіз піхвового вмісту (мазка) дозволять своєчасно виявити захворювання.

Це важливо зробити не тільки тоді, коли коричневі виділення мають явні ознаки патології або після сексу з’являються будь-які хворобливі відчуття, але і просто в разі сумнівів. Побоювання можуть бути цілком обгрунтованими.

Коричневі виділення після сексу: причини, норма і патологія 1

Коричневі виділення після статевого контакту при вагітності

Поява після сексу коричневих виділень іноді є першою ознакою настання вагітності. Це пов’язане зі зміною гормонального фону і станом ендометрія матки, а також виникненням імплантаційної кровотечі.

В наступні тижні вагітності подібне явище свідчить про наступні проблеми:

 • Початок відшарування плаценти і виникнення загрози викидня. Процес супроводжується сильним болем в животі. Сукровиця може перейти в небезпечну для життя жінки кровотечу.
 • Наявність позаматкової вагітності.
 • Виникнення в плаценті міхурового занесення (пухирчастої пухлини).
 • Відшарування плодового яйця.
 

Будь-яка патологія при вагітності веде до небезпечних наслідків для здоров’я жінки, порушення розвитку плода або переривання вагітності. Тому потрібно звернути серйозну увагу на будь-які незвичайні ознаки, що з’являються в цей період, і терміново звернутися до лікаря.Додано: 12/10/18 10:37
Категорія: Гінекологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.