Головна / Поради / Поранився іржавим цвяхом: що робити?

Поранився іржавим цвяхом: що робити?

У літню пору ймовірність отримання травми, в тому числі іржавими предметами – шматками металу, цвяхами, лопатами, інструментами – зростає. Роботи в гаражі, саду або городі, поїздки на відпочинок скрізь можливе отримання дрібних, а іноді і більш серйозних пошкоджень. Якщо подряпався об іржавий цвях в паркані або наступив на нього босою ногою, що робити?

Поранився іржавим цвяхом: що робити? 1

Дрібні травми іржавими предметами

Людина може отримати поранення майже скрізь. Порізи є найбільш поширеними ранами в нашому повсякденному житті. Існують різні предмети, які можуть викликати порізи на шкірі тіла.

Робота з ножами, різаком і цвяхами, гострими інструментами може призвести до травм. Серед різних предметів, які можуть викликати порізи і колоті рани, іржаві цвяхи можуть стати предметом найбільшого занепокоєння.

Наприклад, коли людина випадково порізала палець ножем, потрібно піклуватися тільки про можливу профілактику ранової інфекції і нагноєння. Коли людина отримує рани від іржавих цвяхів, виникає ризик правця.

Наскільки небезпечний правець?

Правець, або тетанус, є бактеріальною інфекцією, викликаною Clostridium tetani, надзвичайно витривалою палочковидною бактерією, виявленою в шлунково-кишковому тракті тварин і грунті в усьому світі. Правець смертельний в 10% випадків, але викликає м’язові спазми, лихоманку і проблеми з ковтанням у всіх випадках.Причина, чому ми пов’язуємо правець з іржею, полягає в тому, що його часто можна знайти в зумлі, багатій органічними речовинами, такими як гній або опале листя.

Старі інструменти, машини або інші викинуті предмети, залишені на природі досить довго, будуть іржавіти (якщо вони металеві) і збирати бактерії, такі як Clostridium tetani, але зв’язок між іржею і стовбнячними бактеріями є чисто кореляційним, а не причиним. Люди можуть піддаватися впливу Clostridium tetani при травмах різними, не іржавими предметами, наприклад, при попаданні клітин тварин при укусі зараженими тваринами або при падінні на асфальт з пошкодженням шкіри.

Чим небезпечні забруднені рани?

Правець без адекватної профілактики і лікування смертельно небезпечний. При попаданні в тіло через відкриту рану, таку як порізи або проколи цвяхами, ендоспори Clostridium tetani проникають в кров і направляються в центральну нервову систему.

Зазвичай через три дні вони починають виробляти токсин під назвою тетаноспазмін. Цей токсин вкрай небезпечний для організму тому, що він впливає на нервову систему, викликаючи болісні спазми і судоми.

Правцевий токсин викликає тризм щелепи, який поширюється на шию, руки, ноги і м’язи всього тіла. Людина також буде відчувати біль в горлі і труднощі з ковтанням, тому що нервова система паралізована і не може адекватно реагувати на імпульси. Можливі сильні болі по всьому тілу і відчуття набряклості, судоми.

Правцева інфекція зазвичай супроводжується високою температурою і хронічним головним болем. Можуть знадобитися сильні наркотичні знеболюючі, щоб полегшити біль. Крім того, можливий розвиток ниркової недостатності і серцевих нападів, оскільки вражаються всі органи і тканини. Загибель настає від паралічу дихальних м’язів і крововиливів в мозок.Що робити, якщо поранився іржавим цвяхом?

Будь-які пошкодження, нанесені іржавими предметами або цвяхами, потенційно небезпечні в плані зараження правцем. Швидке, правильне лікування знизить ризик зараження поверхні рани. Існують різні види інфекцій та захворювань, що передаються через відкриті рани, і правець – не найчастіша з них.

Отже, правильна обробка порізу дуже важлива.

При отриманні поранення іржавим цвяхом, потрібно виконати кілька процедур:

  • Негайно промийте рану проточною водою і господарським милом.
  • Не використовуйте алкоголь або йод, так як це може пошкодити тканини.
  • Зупиніть кровотечу, якщо вона розвивається, надаючи достатній тиск на рану.
  • Як тільки кровотеча зупиниться, витріть рану чистим рушником.
  • Нанесіть мазь з антибіотиком і закрийте рану стерильною пов’язкою або перев’язкою.
 

Вирушайте в найближчу клініку, щоб оглянути рану. Розмір рани для зараження правцем може бути будь-яким. Якщо останнє щеплення від правця проводилося більше 5 років тому, необхідна повторна вакцинація, вона запобігає розвиток інфекції.

Але важливо провести її якомога швидше, в першу ж добу або дві після отримання травми. Якщо рана забруднена і є ризик її інфікування, поряд з щепленнями лікар порекомендує прийом антибіотиків або обробку рани препаратами, перев’язки, які потрібно виконувати строго за вказівкою спеціаліста, повним курсом.Додано: 07/17/19 8:53
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.