Головна / Терапія / Чим швидко збити температуру у дорослого і дитини в домашніх умовах

Чим швидко збити температуру у дорослого і дитини в домашніх умовах

Лихоманка – це підвищення температури тіла вище норми. Температура тіла може змінюватися протягом дня і відрізняється у різних людей. Важко вказати точну температуру при лихоманці, але більшість лікарів згодні з тим, що температура вище 38 — це лихоманка.

Чим швидко збити температуру у дорослого і дитини в домашніх умовах 1

Температура тіла контролюється частиною мозку, яка діє як термостат. Підвищена температура виникає, коли термостат встановлений вище норми. Зазвичай це відбувається у відповідь на інфекцію, викликану вірусом або бактеріями.

Лихоманка також може виникати при тепловому ударі, сильному сонячному опіку та інших захворюваннях. Лихоманку нижче 38 лікувати не потрібно, якщо тільки ви самі або ваша дитина відчуваєте себе дискомфортно або у малюка в анамнезі були фебрильні судоми. Навіть більш висока температура зазвичай не є небезпечною, якщо в анамнезі не було судом або хронічного, тривалого захворювання.

Загальний стан, поведінка дорослого або дитини важливішыі цифр температури. Якщо дитина відносно добре їсть і спить, можна почекати, подивитися, чи покращиться температура без лікування.

Що робити, якщо у вас висока температура

Якщо визначена підвищена температура, необхідно залишатися вдома і лікуватися, щоб не заражати оточуючих. Щоб відчувати себе комфортніше при гарячкових станах, важливо дотримуватися ряду простих правил щодо поведінки і зниження температури.Ці прості рекомендації актуальні як для дорослих, так і для дітей:

 • Перше, що потрібно при підвищеній температурі – це дотримання постільного режиму на весь час, поки зберігається лихоманка. Важливо дати організму час і сили для того, щоб боротися з інфекціями.
 • Якщо є озноб і відчуття холоду, потрібно тепліше укутатися, накритися ковдрою, щоб зігрітися. Корисно пити більше теплої рідини. Потрібен легкий одяг, який потрібно міняти в міру необхідності, якщо людина потіє. Важливо пити рідину, щоб організм міг активно функціонувати: це можуть бути питна вода, трав’яні чаї, морси, компоти, відвар шипшини. Варто уникати солодких газованих напоїв, кави і міцного чорного чаю.
 • Якщо немає апетиту, можна пропустити прийом їжі або вживати легкі, теплі страви (супи, пюре, каші). Дитина може пити молоко як звичайно, але тверда їжа може важко перетравлюватися. Не варто турбуватися, якщо дитина не хоче їсти, поки у неї висока температура, у міру поліпшення стану апетит повернеться.
 • Цілком нормально, якщо дитина встане з ліжка, але вона повинна тихо грати і якомога більше відпочивати.

Які препарати можна приймати при температурі дітям і дорослим

Якщо мова йде про дорослих пацієнтів, для зниження високої температури можна використовувати парацетамол у віковому дозуванні або ібупрофен. Для дорослих допустимий прийом ацетилсаліцилової кислоти (якщо немає проблем зі шлунком і інших протипоказань). Також можливий прийом комбінованих засобів (у складі зазвичай поєднуються жарознижуючі, протизапальні, антигістамінні та протинабрякові засоби з вітаміном С).

Всі ліки потрібно приймати строго по інструкції, не збільшуючи дозу і не прискорюючи наступний прийом. Якщо температура не знижується або препарати не ефективні, потрібно викликати лікаря додому, а при розвитку різкого нездужання, задишки, кашлю, будь-яких інших симптомів, потрібен виклик швидкої допомоги.

Для дітей ліки від температури, такі як ібупрофен або парацетамол, можна використовувати при температурі вище 38,50 С або якщо вашій дитині некомфортно. Ці ліки безпечні та ефективні способи знизити температуру. Парацетамол можна застосовувати всім дітям старше 2 місяців. Ібупрофен можна застосовувати дітям старше 6 місяців. Суворо дотримуйтесь інструкцій на упаковці або поговоріть з лікарем для отримання інструкцій щодо дозування.

Не давайте аспірин дітям. Він був пов’язаний із захворюванням, названим синдромом Рея, яке може бути фатальним.
Обережно: ліки, що знижують температуру, бувають різної сили. Переконайтеся, що ви використовуєте правильне дозування, перш ніж давати препарат дитині.

Коли телефонувати лікарю

Негайно зателефонуйте лікарю педіатру, якщо у вашої дитини жар і:

 • Вік молодше 2 місяців і ректальна температура 38 або вища.
 • Виглядає дуже погано, дуже метушлива або насилу прокидається.
 • Була в дуже жаркому місці, наприклад, в перегрітій машині, лазні.
 • Має ригідність шиї (неможливо притиснути підборіддя до грудей), сильний головний біль, сильний біль в горлі, сильний біль в животі, незрозумілий висип або повторювану блювоту і діарею.
 • Має стан, що знижує імунітет, Наприклад, серповидно-клітинну анемію, онкологію або вроджений імунодефіцит.
 • Розвивалися судоми раніше або виникає напад на тлі хвороби.
 • Є ознаки зневоднення – сухість або липкість у роті, запалі очі, відсутність сечовипускання.

Як збити температуру без ліків?

Швидко знизити температуру без ліків вдасться не більше, ніж на кілька десятих градуса. Проте, іноді і це буває необхідно. Безпечних і ефективних способу всього два.Обтирання губкою

Обтирання за допомогою губки з теплою водою можна використовувати разом з ліками для лікування лихоманки вище 38,5 ºС. Ці ж засоби можна використовувати для зниження температури, якщо у дитини або дорослого блювота і не може засвоїти ліки. Обтирання з водою і губкою починають діяти протягом 15 хвилин.

Теплий душ або ванна

Можна помістити дитину або дорослого в ванну з теплою (35-36 градусів) водою. Роздратування шкіри і випаровування допоможе охолодити шкіру і знизити температуру. Якщо пацієнт не може сидіти у ванні, покладіть теплі вологі рушники йому на живіт, пах, під пахви і за шию.

Не використовуйте для обтирання холодну воду. Це неприємно і може викликати тремтіння, що може підвищити температуру.

Не додавайте у воду спирт або оцет. Алкоголь, кислота може потрапити на шкіру або в легені при вдиханні. Це може викликати серйозні проблеми, наприклад кому.

Через 20 хвилин зніміть компреси і витріть пацієнта. Накрийте його легкою ковдрою. Зачекайте 30 хвилин і виміряйте температуру тіла. Якщо температура вище 38, повторіть обтирання губкою.Додано: 12/11/20 11:29
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.