Головна / Вагітність / Випадає волосся після вагітності: як врятувати?

Випадає волосся після вагітності: як врятувати?

Те, що після вагітності сильно випадає волосся, стає вельми неприємним сюрпризом для деяких молодих мам – особливо для тих, які за час виношування дитини встигли звикнути до покращення стану свого волосся, нігтів і шкіри.

Випадає волосся після вагітності: як врятувати? 1

Але після пологів зазвичай сходяться воєдино кілька факторів – і волосся починає псуватися і лізти…

Чому деякі жінки стикаються з тим, що волосся лізе після пологів?

Основний фактор сильного випадання волосся після вагітності – це гормональна перебудова. Поки триває виношування, жіночий організм посилено виробляє естроген – це впливає і на шкіру і волосся. Власне, недовгим впливом посиленого вироблення цього гормону пояснюється феномен «омолоджувальної вагітності»: деякі (не всі!) жінки помічають, що їх волосся стає таким міцним і блискучим, яким не було ніколи.

Але після пологів трапляється, навпаки, сильний гормональний «відкат назад», і починаються проблеми з лізучими волосинами, і з ламкими нігтями, і з акне на шкірі…

Другий суто фізіологічний фактор – це брак у материнському організмі «будівельних матеріалів» – в основному кальцію. Кальцій і інші мікроелементи всю вагітність організм перерозподіляв на користь плоду, тому не дивно, що потім може постраждати волосся, зуби, нігтьові пластини… Вироблення грудного молока також вимагає віддачі від організму матері – тому вважається допустимим, що випадає волосся після пологів при грудному вигодовуванні.Крім того, не на користь зачісці молодої мами йдуть стрес, недосипання, а також недостатній і нерегулярний догляд. Адже в клопотах з немовлям багато жінок перестають робити маски, ретельно розчісуватися, підбирати хороші шампуні і т. д. – іноді не вистачає часу навіть просто вчасно вимити голову!

Як лікувати та зміцнювати волосся молодим мамам?

У цілому явище ослаблення волосся і їх схильності до випадання вважається нормальним явищем для організму жінки після пологів. Навіть якщо не робити абсолютно нічого, то зростання волосяного покриву налагодиться приблизно через півроку-рік (залежить від індивідуальних особливостей, а також від того, наскільки довго жінка годує грудьми).

Але якщо насторожує надто рясне або триваюче вже дуже довго випадання волосся після вагітності – що робити?

Почніть з гінеколога, щоб першим ділом виключити ризик гінекологічних захворювань, при яких випадання волосся – побічний симптом.

Крім цього, обов’язково слід відвідати ендокринолога – так як гормональний збій, що викликав небажане «линяння», є гормональною проблемою.Ендокринолог може призначити препарати для нормалізації гормонального фону, попередньо отримавши результати аналізів на вироблення тестостерону, пролактину та інших гормонів.

Також, за рекомендацією лікаря, варто здати аналіз «загальна біохімія крові», який покаже недостатність тих чи інших мікроелементів. За його результатами призначають препарати для заповнення відсутніх речовин.

Ще один лікар, до якого варто заглянути – це трихолог, спеціаліст по волоссю і шкірі голови.

Всі гормональні і негормональні препарати, вітамінні комплекси і мінеральні добавки можна приймати тільки за призначенням лікаря і в призначених дозах, особливо якщо ви ще продовжуєте грудне вигодовування!

За рекомендацією лікаря можуть бути проведені процедури: мезотерапія (інєкційне введення підібраних в індивідуальному порядку корисних речовин) або озонотерапія (насичення шкіри голови високоактивним киснем ін’єкційним або безін’екціонним методами).

Додаткові фактори, що сприяють зростанню і зміцненню волосся жінок після пологів

Якщо проблема в гормонах чи ще якісь внутрішні проблеми, то доглядова косметика і всілякі зовнішні впливи на волосся (ополіскування, маски і т. д.) істотно скоротити випадання не зможуть.

Однак, можна просто скоротити додаткові чинники, через які волосся можуть пошкоджуватися:

  • Недостатній раціон харчування (чого взагалі не слід допускати у годуючих мам), недолік кальцію і залізовмісних продуктів у раціоні.
  • Перебування під палючим сонцем без головного убору.
  • Купання в солоній морській воді без подальшого промивання прісною водою.
  • Завивка або вирівнювання волосся за допомогою нагрітих приладів (плойок, прасок і т. д.).
  • Хімічна завивка, фарбування, освітлення.
 

Якщо дбайливо ставитися до волосся, то можна подолати гормональну перебудову з мінімальними втратами. Хоча деякі жінки воліють зробити коротку стрижку перед пологами або невдовзі після них і відрощувати довжину заново, щоб проблема випадання і ламкості була менш помітна.Додано: 08/27/18 10:00
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.