Головна / Поради / Чи можуть кімнатні рослини нашкодити здоров’ю?

Чи можуть кімнатні рослини нашкодити здоров’ю?

Зелені паростки роблять кімнату милішою і затишнішою – але як вони впливають на нас самих? Чи варто вирощувати вдома сад, щоб поправити здоров’я? Давайте подивимося, що говорять вчені.

Краса буває небезпечною

Не обов’язково заводити яку-небудь рідкісну тропічну квітку, щоб отримати вдома джерело отрут. Азалія, молочай, олеандр, бегонія – ці рослини можуть викликати порушення серцевого ритму, опік, нудоту і навіть галюцинації.

Втім, квітникарі зазвичай про це не здогадуються: щоб отруїтися, потрібно з’їсти листочок, плід або квітку. А от діти і тварини в небезпеці – від них такі рослини потрібно прибирати подалі. Або (що найкраще) вирощувати тільки безпечні види.

Чи можна лікуватися домашніми рослинами?

Чи можуть кімнатні рослини нашкодити здоров'ю? 1

Вважаєте, що немає засобів кращих, ніж листок алое з власного підвіконня? А ось фахівці кажуть, що домашніми рослинами лікуватися не варто – в кращому випадку це буде марно. У гіршому-можна дістати отруєння.

Тропіки вдома

Якщо рослин дуже багато, може підвищитися вологість повітря. Для наших квартир це, скоріше, добре: в період опалення в наших будинках стає занадто сухо.Однак якщо перестаратися, в домі буйно розквітнуть цвіль і грибки. А це алергени. З’явилися нежить, астма і хронічна втома? Постійно болить голова? Можливо, ви занадто захопилися квітникарством.

Щоб цього не сталося, потрібно дезінфікувати всі поверхні в будинку і кожен день провітрювати. Втім, навіть якщо у вас немає квітів, все одно варто це робити.

Зелений алерген

Чи можуть кімнатні рослини нашкодити здоров'ю? 2

Будь-яка квітка може викликати непереносимість. Деякі фахівці навіть радять здавати кров на алергени перед тим, як поселити вдома рослину.

Що в підсумку?

Виходить, що квіти – це ті ж вихованці в будинку. Щоб не нашкодити ні собі, ні їм, доведеться “вивчити матчастину” і постійно приділяти їм увагу. Тоді в боротьбі за здоров’я домашні рослини будуть “грати” на вашому боці.

Повітря в квартирі може бути в 5 разів брудніше вуличного і в 10 разів токсичніше: тут ніякі квіти не впораються.

Додано: 11/9/18 8:45
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.