Головна / Терапія / Металевий присмак у роті: причини, як позбутися

Металевий присмак у роті: причини, як позбутися

Неприємний смак у ротовій порожнині – досить часте явище, яке виникає у всіх людей. Поява подібної ознаки може бути викликана певними продуктами харчування, медикаментами або бути сигналом про розвиток в організмі патологічних процесів. При рідкісному прояві присмаку в роті не варто бути тривогу, адже це не страшно.

Але при регулярній появі слід звернутися до лікаря для проведення діагностики.

У ротовій порожнині без вагомих причин може утворюватися солоний, солодкий, кислий присмак. Однак, найчастіше пацієнти звертаються із скаргами на металевий присмак у роті.

Металевий присмак у роті: причини, як позбутися 1

Причини металевого присмаку в роті

Важко виділити конкретну причину, яка сприяє розвитку даного симптому. У здоровому організмі цей прояв може виникати після вживання мінеральної води, адже в ній містяться іони заліза у великій кількості. Такий же ефект може виникати при вживанні сирої води з під крана. В даному випадку вода несе присмак труб, які погано очищені. Покриваюча труби іржа змішується разом з водою, в результаті чого людина відчуває смак металу.Крім цього, такий присмак може утворитися через використання в побуті посуду з чавуну або алюмінію. Особливо, якщо проводилося готування продуктів з підвищеною кислотністю (частіше всього спостерігається при варінні бульйону або каш).

Лікарські препарати також можуть стати причиною утворення специфічного смаку в ротовій порожнині. Наприклад, при прийомі тетрацикліну багато пацієнтів скаржилися на появу даного присмаку. Також металевий присмак з’являється після прийому Бадів. По закінченню прийому препарату даний симптом повністю проходить.

У жінок причин, за якими може відчуватися металевий присмак у роті більше, ніж у чоловіків. Це пов’язано з фізіологічними особливостями організму.

З серйозний патологій, які викликають металевий присмак у роті, можна виділити основні:

 • При нестачі заліза – анемії, дуже часто утворюється металевий присмак у ротовій порожнині. Крім цього пацієнт страждає підвищеною слабкістю, головними болями, сонливістю, різким занепадом сил, тахікардією. У деяких випадках хвороба негативно позначається на рецепторах людини, що призводить до зниження смаку та нюху. Як тільки захворювання переходить у важку форму, хворий набуває характерну блідість шкіри, яка сильно лущитися. Помітно погіршується зовнішній вигляд волосся і нігтів. На губах з’являються видимі тріщини, а в роті відчуття сухості. У більшості випадків розвиток анемії відбувається через захворювання шлунково-кишкового тракту, внутрішніх кровотеч, зовнішніх втрат крові, неправильного харчування (призводить до дисбалансу заліза). З фізіологічної точки зменшення заліза в крові спостерігається в період формування організму, коли характерний інтенсивний ріст, в процесі грудного вигодовування, вагітності. Саме тому багато жінок під час вагітності скаржаться на появу цього симптому.
 • Через те, що в організмі людини міститься недостатня кількість вітамінів, відбувається розвиток гіповітамінозу. Крім характерного присмаку, пацієнт схильний до сильної стомлюваності, страждає від безсоння, дратівливості і зменшення не тільки фізичних, але і розумових здібностях. При даній патології найголовніше – лікування, тобто відновлення в організмі необхідної концентрації вітамінів.
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту також можуть супроводжуватися неприємним смаком у роті. При захворюваннях жовчного міхура, до яких відносяться дискинезія, холецистит і багато інших патологій, з’являються больовий синдром, який локалізується в правому підребер’ї. Крім цього захворювання супроводжуються розладом калу і металевим, а також гірким присмаком. При патології печінки, яка супроводжується нудотою, зниженим апетитом, зниженням у вазі, виникає сильний присмак металу в ротовій порожнині.
 • Через знижену кислотності шлунка може формуватися даний присмак, однак смак металу буде доповнювати запах протухлого яйця, який виникає через зміни pH. Також з’являються болі, розлади травлення.
 • При захворюваннях кишечника крім смаку з’являється неприємний наліт на платині язика.
 • При розвитку виразки шлунка хворий скаржиться на сильні болі, які дуже часто загострюються при голодуванні, спостерігаються блювотні позиви, печія.
 • При розвитку глоситу і кровоточивості ясен, відбувається утворення присмаку. До інших захворювань ротової порожнини належать стоматит, гінгівіт і пародонтоз.
  Якщо сталося враження слизової оболонки інфекцією, то можуть виникнути такі симптоми, як:
 • підвищення сухості, що призводить до збільшення чутливості слизової оболонки на гарячу або гостру їжу;
 • поява виділень з вуха, які супроводжуються болем, свербінням і шумом;
 • виникнення больового синдрому в носових пазухах, який може супроводжуватися відкритою кровотечею;
 • сухий кашель;
 • зміни голосу.
  При харчовому отруєнні разом з металевим присмаком відзначаються сильні болі в області живота, запаморочення, блювота, больовий синдром в м’язових волокнах. Дуже важливо відразу звернутися до фахівця, адже отруєння може статися серйозною речовиною, наприклад, важкими металами. В даному випадку все може закінчитися летальним результатом, якщо вчасно не почати лікування.
  При цукровому діабеті у хворого у роті зберігається даний присмак та відчуття спраги.
 

Як позбутися від металевого присмаку в роті?

Зрозуміло, щоб позбутися від металевого присмаку, необхідно знайти причину, яка його викликає, і усунути її. Для цього в обов’язковому порядку необхідна допомога фахівця, повна діагностика всіх систем організму. Тільки в цьому випадку призначається правильне і ефективне лікування.

Однак, існують методи, які допомагають тимчасово позбутися присмаку: • якщо з’їсти часточку лимона або прополоскати рот підкисленою водою, відбудеться усунення присмаку;
 • при полосканні сольовим розчином, який складається з склянки води і чайної ложки солі, також пропадає даний симптом;
 • використання спецій також показує відмінний результат, особливо, якщо використовувати корицю, кардамон або імбир;
 • вживання великої кількості фруктів і овочів також сприяє усуненню симптому, особливо добре підходять помідори, мандарини і апельсини, адже після їх вживання відбувається підвищене виділення слини;
 • також можна використовувати продукти з солодким смаком.
 

Не менш важливою вважається гігієна порожнини рота. Чистити зуби необхідно мінімум два рази в день, а після кожного прийому їжі використовувати зубну нитку, щоб видалити залишки їжі.

Позитивно зарекомендував себе ополіскувач зубної порожнини, який також може чудово справитися з видаленням неприємного запаху і очищенням рота. Також обов’язковим вважається очищення язика, тому що саме він є місцем, де поширюються бактерії, що викликають неприємний присмак у роті.Додано: 05/19/18 10:05
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.