Головна / Поради / Проти природи: чи шкідливо їсти ГМО-продукти?

Проти природи: чи шкідливо їсти ГМО-продукти?

Генетично модифіковані продукти з’явилися в магазинах в 90-і роки. Майже відразу ж в ЗМІ почали з’являтися повідомлення, що від них в організмі відбудуться страшні мутації і розвинуться хвороби.

Проти природи: чи шкідливо їсти ГМО-продукти? 1

Навіть у 2019 році можна почути, що ГМО робить з людьми щось страшне: навіть викликає рак. Розповідаємо, чому це не так.

Навіщо потрібна ця технологія?

Для того, щоб зробити продукти кращими: завдяки генній інженерії у нас з’явилися яблука без плям і картопля з додатковими вітамінами.

Щоб домогтися цього, вчені передають ген від рослини, вірусу або бактерії в інший організм. Вони завжди знають навіщо їм потрібно те чи інше ДНК, а результати експериментів строго контролюють. Тільки за останні 10 років вчені провели понад 1700 досліджень про вплив трансгенної їжі на організм людини.

Хто сказав, що ГМО не небезпечно?

ВООЗ підтримує роботу генних інженерів і вважає, що такі продукти не є небезпечними для здоров’я людини. Дослідники з РАН також відзначають, що ні виробництво, ні вживання ГМО не шкодить здоров’ю.Проти природи: чи шкідливо їсти ГМО-продукти? 2

ГМО потрібне тільки для смаку?

Ні. Вчені вважають, що без цієї технології до 2050 року людство почне відчувати нестачу в їжі. Крім того, такі продукти легше вирощувати і зберігати.

А ще вони корисніші:

  • Швейцарські дослідники завдяки гену кукурудзи створили сорт «золотого» рису з високим вмістом бета-каротину;
  • У яблуках сортів Гренні Сміт і Гольден знизили рівень ферменту, який призводить до плям на шкірці;
  • В генетично модифікованій картоплі знизили кількість кислоти аспарагіну. Це дозволило зменшити рівень акриламіду — канцерогену, який утворюється при смаженні;
  • Ген глибоководної камбали в томатах, кукурудзі і соєвих бобах дозволяє вирощувати рослини навіть в пустелі і на Крайній Півночі. Це захищає місцеві народи від голоду.
 

ГМО може викликати мутації в організмі?

Ні. З моменту відкриття цієї технології ще не було випадку, щоб вона комусь нашкодила.

Хіба чужі гени не шкідливі для організму?

У всіх продуктах містяться гени: і в звичайних, і в модифікованих. Якби вони могли проникати в наш геном і щось в ньому міняти, ми б всі мутували ще тисячі років тому. Але це неможливо: в організмі їжа перетравлюється до елементарних частинок, які всмоктуються, або виходять. На нашу ДНК цей процес ніяк не впливає.

Але органічні продукти ж корисніші?

Швидше ні, ніж так. Завдяки генній модифікації рослини отримують стійкість до паразитів: фермери менше обробляють їх отрутами або зовсім цього не роблять. А ось органічні продукти доводиться таким чином “рятувати” від грибків, паразитів і комах.Якщо ви віддаєте перевагу “натуральній” їжі, потрібно буде зробити вибір: або рослина, оброблена шкідливими речовинами, або потенційно заражена.

До того ж, за даними Міжнародної аграрної служби в США, ГМО покращує здоров’я фермерів – адже їм не доводиться контактувати з гербіцидами та пестицидами.Додано: 03/20/19 11:30
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.