Головна / Поради / Червона або біла: яка риба корисніша?

Червона або біла: яка риба корисніша?

Лікарі рекомендують їсти рибу хоча б 2 рази на тиждень: в ній багато білка, вітамінів і жирних кислот. Однак практично всі шанувальники морепродуктів вважають, що червона риба корисніша білої. І даремно: розповідаємо, чим окунь і тріска можуть виявитися кращими за лосось.

Червона або біла: яка риба корисніша? 1

Хіба червона риба менш корисна?

Дослідники вважають, що так: через вміст білка міоглобіну в лусці. Завдяки йому риби швидше плавають: він насичує м’язи киснем. Однак при обробленні міоглобін вступає в контакт з повітрям, окислюється і виділяє залізо.

Це шкідливо для організму: воно може накопичуватися і отруювати його. Вчені також вважають, що сполуки кисню з залізом можуть спровокувати рак, оскільки вони викликають клітинні мутації.

Найбільше білка міоглобіну в тунці, скумбрії і в морських тварин — дельфінах, китах і тюленях.

Чи можна уникнути небезпечних наслідків?

Червона або біла: яка риба корисніша? 2

Так, щоб м’ясо не окислялося, рибу потрібно підсушити на вогні. Ця обробка також дозволить позбутися від паразитів на риб’ячій шкірі.Але розводити багаття у квартирі не найкраща ідея — тому скористайтеся режимом «гриль» в духовці і постарайтеся поменше зберігати рибу відкритою.

А в білій рибі немає міоглобіну?

Ні, на повітрі її м’ясо окислюється набагато повільніше.

Значить, вона більш корисна?

Червона або біла: яка риба корисніша? 3

У цьому плані, так. А ось за кількістю вітамінів і мінералів біла риба не сильно багатша: хіба що B12 в ній в 2 рази більше. Він корисний для кровообігу і нервової системи.

Може не варто взагалі їсти червону рибу?

Будь-яку рибу їсти потрібно. У червоній багато корисних речовин: вітамінів A, B, D, фосфору, фолієвої кислоти, натрію, калію, кальцію, марганцю, магнію, фтору і жирних кислот. Завдяки цьому вона підтримує роботу серцево-судинної та ендокринної систем, а також перешкоджає утворенню тромбів.До того ж, вчені Національного інституту онкології Японії після 11-річних досліджень заявили: люди, що з’їдають в день порцію будь-якої риби, рідше хворіють на рак печінки. А все завдяки ненасиченим жирним кислотам: вони є в обох видах.

Тоді як правильно вибрати рибу?

Червона або біла: яка риба корисніша? 4

Ось кілька загальних правил:

  • Чим менша і молодша риба, тим менше в ній шкідливих речовин.
  • Віддавайте перевагу морській рибі: далекосхідний лосось, тріска, минтай, оселедець містять більше корисних речовин, а солона вода — це природний дезінфектор.
  • Свіжа якісна риба добре гнеться.
  • Понюхайте рибу, піднявши зябра: свіжий продукт пахне морем.
  • Луска повинна бути вологою, а не сухою і ламкою. Якщо на ній є тріщини, значить, продукт вже давно лежить на прилавку.
  • Сухий і злегка погнутий хвіст також говорить про несвіжість.
  • Зябра повинні бути яскраві і рожево-червоні. Темні говорять про те, що риба почала псуватися.
  • На лусці свіжої риби немає плям, а тонка плівка слизу — прозора і приємна на дотик.
 Додано: 03/21/19 10:44
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.