Головна / Поради / Близька людина психічно нездорова: що робити?

Близька людина психічно нездорова: що робити?

У відносинах навіть зі здоровою людиною бувають складнощі, а вже якщо в них втручається психічний розлад, місія і зовсім може бути нездійсненною. Ось кілька порад, які допоможуть в цьому випадку.

Близька людина психічно нездорова: що робити? 1

Поставтеся до проблеми серйозно

Щоб впоратися з хворобою, потрібен час, правильне лікування і підтримка близьких. Це не прояв слабкості, і не надумана проблема. Поради «Будь сильним» або «Якщо ти захочеш, ти одужаєш» не спрацюють – повірте, хворий і сам хотів би, щоб все було так просто.

Зверніться до лікаря

Не потрібно змушувати, спробуйте м’яко і ненав’язливо підштовхнути людину до цього рішення. Поясніть, що боятися нічого: пацієнтів, які не є небезпечними для себе і суспільства, не можуть госпіталізувати насильно.

Але якщо людина спробує накласти на себе руки або заподіє шкоди іншим людям, не втрачайте час: потрібна термінова госпіталізація. Викликайте швидку або везіть його в лікарню самі.

Будьте обережні з темою хвороби

Ніколи не називайте близького “хворим” або “психованим”, особливо в сварці. Людина з психічним розладом і без того відчуває, що її не розуміють, що вона віддалена від оточуючих.Проявіть розуміння

Близька людина психічно нездорова: що робити? 2

Не важливо, депресія це, алкоголізм або шизофренія – просто вислухайте. Не засуджуйте (“не можна так говорити, це гріх”) , не знецінюйте його почуття (“ти все придумуєш”), не смійтеся: це швидше викличе гостре відчуття самотності.

Якщо у хворого маячні фантазії, не показуйте, що ви засмучені або стривожені. Можна навіть підіграти. Але не задавайте питання і не уточнюйте деталей марення.

Знайте ворога в обличчя

Важко допомогти людині, коли не розумієш, що з нею відбувається, і чого вам обом чекати. Щоб зрозуміти, як виявляється хвороба, знайдіть інформацію в інтернеті, проконсультуйтеся з лікарем, відвідайте групи підтримки в соцмережах.

Не приймайте на свій рахунок

Вам може здаватися, що людина засмучується або відсторонюється через вас, але це не так. Багато психічних розладів викликають перепади настрою: цілком ймовірно, що один день хворий буде почувати себе чудово, інший – не зможе встати з ліжка.

Пам’ятайте, що не можна ображатися на людину за те, що вона хвора. Навіть якщо вона ніби спеціально намагається вас зачепити.

Подбайте про себе

Іноді життя з хворою людиною стає схожим на пекло. Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся, відвідайте психотерапевта. Інакше самі ризикуєте заробити депресію або тривожний розлад. І не бійтеся проявляти свої почуття: якщо хворий вас чимось образив, спробуйте поговорити про це. Не звинувачуйте, просто поговоріть.

Додано: 05/14/19 9:45
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.