Локшина швидкого приготування: наскільки це шкідливо

Її часто демонізують: поряд з колою і чіпсами, локшина швидкого приготування вважається мало не отрутою. А тим часом у всьому світі щорічно з’їдають 44 мільярди упаковок цієї локшини. Чи загрожує це масовими гастритами, виразками, інсультами і раком? Давайте подивимося, що говорять дослідження.

Що в складі?

Ось з чого зазвичай робиться така локшина:

  • Пшеничне борошно вищого гатунку;
  • Пальмова олія;
  • Модифікований крохмаль;
  • Солі;
  • Харчова добавка емульгатор (сорбіт, соєва олія, лецитини);
  • Клейковина;
  • Комплексна харчова добавка «премікс» (карбонат калію, гуарова камедь, поліфосфат натрію, рибофлавін);
  • Сушена ламінарія;
  • Приправи (цукор, екстракт дріжджів, рослинний протеїн, цибуля, порошок соєвого соусу);
  • Барвник бета-каротин.

Що все це означає?

Вчені проаналізували склад. І ось до чого вони прийшли:

В основі лежить самий не корисний (але і не небезпечний) сорт пшеничного борошна. У ньому багато калорій, але майже немає клітковини і вітамінів.

Локшина містить консерванти і підсилювачі смаку: сорбат калію, бензонат і глутамат натрію. Ці добавки шкідливі, якщо вживати їх у великих кількостях. Але в вермішелі їх зовсім мало: менше, ніж в звичайному біфштексі.

Пальмова олія в розумних кількостях теж не небезпечна.

Модифікований крохмаль не має ніякого відношення до генної інженерії і дозволений навіть при виробництві дитячого харчування. Він потрібен, щоб продукт став густішим.

Ну а клейковина – це рослинний білок, якого повно в хлібі.

Значить, локшину можна їсти?

Здоровій людині можна. Іноді. Особливої шкоди не приносить, але і користі в ній теж практично ніякої, а, значить, при постійному вживанні організм буде недоотримувати корисні речовини.

До того ж, японські вчені попередили: страва містить занадто багато ненатуральних компонентів. Вони вважають, що через це шлунку важко її переварити.

А Гарвардські експерти з’ясували: у жінок з Південної Кореї підвищений ризик серцевих захворювань та інсульту. Вчені вважають, що кореянки їдять локшину занадто часто – тому так відбувається. А ось у чоловіків таких ризиків не знайшли.

А кому це блюдо протипоказано?

Людям з будь-якими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серця і нирок. Небезпечна не сама локшина, а бульйон: він містить багато гострого перцю і солі.

І який з цього всього випливає висновок?

Локшина швидкого приготування не може замінити звичайну свіжу їжу. Якщо харчуватися нею постійно, в організмі утворюється дефіцит білків, жирів і мікроелементів – а це може спровокувати хворобу. Тому в пріоритеті завжди повинні бути натуральні продукти.

А в іншому вона не так вже й шкідлива. Вчені поки не знайшли ніякого підтвердження, що не часте споживання такої локшини шкодить здоров’ю.

Про автора Марічка Павленко 464 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно! (1 оцінили, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар