Головна / Поради / Аромати проти стресу: як це працює

Аромати проти стресу: як це працює

Нові дослідження виявляють все більш серйозні наслідки стресу, так що про необхідність боротися з ним лікарі кажуть частіше, ніж раніше. Причому, якщо колись скептики від світу медицини на пропозицію помедитувати, щоб розслабитися, лише саркаркастично посміхнулися б, то тепер цей підхід здається цілком розумним. Як і ароматерапія, до якої зараз прикута вся увага.

Аромати для дому, ароматичні свічки, засоби для ванни та ефірні масла тепер доступні в кожному першому супермаркеті. Але наскільки все це ефективно?

Вчені про ароматерапію

Незважаючи на те, що існує не так багато досліджень з приводу ароматерапії, роботи все-таки є — і саме на них ми можемо орієнтуватися. Так, попередні дослідження показують, що аромотерапія може змінювати мозкові хвилі і поведінку, зменшити сприйнятливість до стресу (знижуючи рівень кортизолу, основного стресового гормону) і збільшити задоволеність життям.

В ході одного дослідження вдалося встановити, що аромат лаванди зменшує плач у немовлят і сприяє поліпшенню якості сну у дітей і дорослих. А інше дослідження встановило, що ароматерапевтичний масаж може бути корисний для пацієнтів з тривожним розладом і депресією.

Крім того, такий масаж більш ефективний в сенсі зняття симптомів втоми, ніж масаж без ароматичних доповнень.Безумовно, ароматерапія – не чарівні ліки, здатні впоратися з усіма проблемами разом. Але як інструмент для зняття стресу вона, і це визнає наука, може бути більш розумним вибором, ніж нам здається. А якщо додати до цього такі бонуси, як можливість пасивного використання, поєднання з іншими антистресовими діями і відсутність побічних ефектів, то ви зрозумієте, чому це обов’язково потрібно спробувати.

Аромати проти стресу: як це працює 1

Ароматерапія в домашніх умовах

Фахівці кажуть, що терапія ароматами — ідеальний вибір для людей, які б і раді розслабитися, і навіть розуміють, що це необхідно, але у яких, тим не менше, зовсім не знаходиться на це часу. Як діяти, щоб відчути на собі всі принади ароматерапії — розповідаємо нижче.

Свічка

Ймовірно, один з найпростіших спосіб перетворити звичайну кімнату в саме розслаблююче місце на землі – це ароматичні свічки. Тут важливо переконатися, що ви купуєте якісний варіант без агресивних віддушок. По-перше, в спробах боротьби зі стресом за допомогою занадто інтенсивних ароматів Ви отримаєте головний біль “в подарунок”. По-друге, якщо ви схильні до алергічних реакцій, продукти горіння, змішуючись з ароматизаторами, можуть спровокувати сильну реакцію.

Дифузор

Ароматерапевтичні дифузори – ємності, в які вливаються ефірні масла для максимально тонкого, але все-таки очевидного аромату в приміщенні. Запах виникає в процесі випаровування, яке здійснюється за допомогою звичайної свічки або батареї.

Дифузори прекрасно поширюють запах – і цим пояснюється їх популярність. З іншого боку, тут важливо бути обережнішим, так як ефірні масла є вкрай активними (а десь і агресивними) речовинами, які при необережному поводженні можуть привести до опіків.

Масаж

Масажне масло з розслаблюючим ароматом може стати частиною антистрес процедури (власне масажу), так і частиною прелюдії, якщо ми говоримо про стосунки. Дослідження показують, що навіть самий невмілий з масажів сприяє розслабленню, так що вам точно не потрібно турбуватися про те, щоб тут усе було за правилами.Засоби для тіла

Нарешті, варіант для ледарів, який, якщо чесно, працює не гірше, ніж все перераховане вище. Продукти для догляду за шкірою з ароматами, від яких ви без розуму, допоможуть розслабитися після важкого робочого дня, довгого відрядження або чого завгодно ще. Вибирайте ті запахи, які пробуджують в вас кращі спогади.Додано: 10/27/18 9:49
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.