Головна / Педіатрія / Попрілості у малюка: як їх уникнути?

Попрілості у малюка: як їх уникнути?

З проблемою попрілостей у немовлят стикаються багато батьків. Появі цієї неприємності сприяє цілий ряд факторів, при цьому, знаючи про них, появи попрілостей можна уникнути.

Що сприяє появі попрілостей?

Попрілість являє собою ділянку запалення, розташовану в природній складці тіла, яка утворився в результаті тривалого впливу на шкіру вологи та механічного подразнення (тертя).

Попрілості у малюка: як їх уникнути? 1

До факторів, що сприяють появі попрілостей, відносяться:

  • недостатній або неправильний догляд за немовлям, зокрема, несвоєчасна заміна підгузників, використання низькоякісних підгузників з синтетичних матеріалів, рідкісне підмивання та купання малюка;
  • одяг з синтетики або з грубими швами, які можуть натирати шкіру малюка;
  • використання для прання дитячого одягу та білизни миючих засобів з агресивним хімічним складом, недостатність часу та інтенсивності полоскання речей;
  • перегрівання дитини в дуже теплому одязі;
  • деякі особливості раціону малюка (наприклад, попрілості можуть з’явитися після введення в харчування деяких видів фруктового прикорму);
  • надлишкова маса тіла дитини;
  • деякі захворювання (хвороби травної системи, ендокринні патології);
  • шкірні форми алергічних реакцій.
 

Розташовуються попрілості в області природних шкірних складок. Найчастіше у пахвових.Краще рішення — профілактика!

Безумовно, якщо попрілості вже з’явилися, їх потрібно лікувати. Лікувальні заходи залежать від ступеня пошкодження шкіри і їх призначає лікар. Але найкращим рішенням у боротьбі з попрілостями була і залишається їх профілактика.

Якою б не була причина попрілостей, необхідно ретельно дотримувати гігієнічні норми. Зокрема, при кожній заміні підгузника слід підмивати дитину. Крім того, маляті необхідне щоденне купання. Після водних процедур рекомендується дати дитині побути голенькою (температура повітря в приміщенні при цьому повинна становити 20-24 °С).

Тривалість такої повітряної ванни складає 5-20 хвилин, вона дозволяє не тільки зберігати складочки на шкірі сухими, але і служить прекрасним гартуючим заходом. Перш ніж надіти підгузник і одяг, нанесіть спеціальний крем Weleda для захисту шкіри в області сповивання. Він утворює найтоншу плівку, запобігаючи подразнюючий вплив вологи на шкіру, а екстракт календули, який входить до його складу ефективно запобігає запалення.

Хотілося б уточнити, що навіть сучасні підгузники потрібно міняти після кожного сечовипускання або калу. Сучасні гігієнічні засоби для малюків зберігають поверхню сухою, але коли волога вбралася всередину, на матеріалі підгузника залишаються солі сечової кислоти, які дратують ніжну шкіру немовляти. До речі, важливо правильно вибрати підгузник: матеріал повинен «дихати», не створюючи «парниковий ефект» і надмірну вологість біля шкіри. Крім того, він не повинен тиснути, натирати, його розмір повинен відповідати віку і вазі малюка.

Якщо малюк страждає ендокринними або іншими патологіями, що сприяють появі попрілостей, потрібно проконсультуватися з педіатром і разом з ним виробити оптимальну тактику лікування.

З проблемою попрілостей стикаються практично всі батьки дітей першого року життя. Краще рішення в боротьбі з цією проблемою — ретельна профілактика, заходи якої прості і доступні кожній мамі.

Додано: 04/29/18 10:13
Категорія: Педіатрія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.