Головна / Вагітність / Догляд за шкірою грудей в період лактації

Догляд за шкірою грудей в період лактації

Для немовляти материнське молоко — найкраща їжа, яка ідеально відповідає його потребам і запитам. Однак не завжди вдається налагодити грудне вигодовування без проблем, навіть якщо молока вистачає. Одна з причин— неправильний або недостатній догляд за грудьми. Про що потрібно пам’ятати, і як доглядати за молочними залозами, щоб процес годування малюка не був болючим та неприємним?

Догляд за шкірою грудей в період лактації 1

Підготовку краще починати до пологів

Кращим рішенням буде завчасна підготовка грудей до вигодовування, розпочата ще в період вагітності. Молочні залози поступово збільшуються і змінюють форму вже в перші місяці очікування малюка, саме тоді і слід починати заходи щодо запобігання появи розтяжок: контрастні водні процедури і легкий масаж із засобами, що підвищують еластичність шкіри. При цьому будь-які маніпуляції повинні бути дуже м’якими, делікатними, а різниця в температурі води під час контрастного душу невелика.

За два-три тижні до пологів потрібно також приділити увагу підготовці сосків до подальшого годування — проводити повітряні ванни і м’який масаж махровим рушником. Такі заходи дозволять трохи «огрубіти» ніжній шкірі в області сосків, що важливо для профілактики тріщин.

Корисний масаж для грудей

Рекомендується регулярно робити масаж грудей з натуральними маслами. Масаж стимулює мікроциркуляцію в тканинах залози, що благотворно позначається на інтенсивності лактації. Наприклад, можна скористатися маслом для грудей в період лактації Weleda. Масло солодкого мигдалю забезпечує живлення шкіри, робить її еластичною, а ефірні масла фенхеля і кмину, завдяки зігріваючому ефекту сприяють усуненню застійних явищ в залозі, полегшують відходження молока і роблять годування дитини максимально комфортним. Рекомендується застосування олії, починаючи з 38 тижня вагітності, що дозволить підготувати груди до подальшого годування, а також протягом усього періоду лактації.

Краще відмовитися від мила

Під час лактації краще обмивати груди тільки чистою водою, не використовуючи мило. Це пов’язано з тим, що в шкірі ареол є спеціальні залози, що виділяють антибактеріальний секрет: він не тільки забезпечує природний захист від бактерій, але також служить профілактичним засобом проти пересихання шкіри сосків. Проста вода не шкодить виділенням залоз, мило ж змиває їх, що небезпечно для шкіри грудей і може спровокувати появу тріщин сосків.Повітряні ванни треба проводити і після пологів

Груди постійно прикриті одягом, але під час лактації, так само як і при підготовці до неї, регулярні повітряні ванни молочним залозам просто необхідні. Більше того, в перші місяці після пологів, коли молоко виробляється багато і воно підтікає, відсутність повітряних ванн загрожує запаленням.

Чи потрібні засоби спеціального догляду для сосків?

Мазі, гелі, креми для сосків необхідні тільки якщо дійсно існує проблема: на сосках з’явилися тріщини і годування заподіює біль. У такому випадку кращим рішенням буде проконсультуватися з лікарем, який призначить потрібний препарат. Якщо ж проблем немає, спеціальні засоби не потрібні. Деякі лікарі радять періодично змащувати ареоли і соски власним молоком, і цього в більшості випадків досить, більш того, такий догляд абсолютно безпечний для малюка.

Увага і ще раз увага

Груди, соски, ареоли потрібно регулярно оглядати, а також м’яко обмацувати руками. Ущільнення молочних залоз, пошкодження сосків і будь-які інші симптоми, природа яких неясна для мами, повинні стати приводом для консультації з лікарем. Більшість проблем з грудьми під час лактації можна легко вирішити, якщо звернутися за допомогою відразу ж, як тільки вони з’являться.

Зігрівання грудей перед годуванням корисне

Тепло допомагає стимулювати приплив молока і полегшити його відходження, завдяки чому процес годування буде легким і комфортним. Для того, щоб зігріти груди, можна обмити їх під теплим душем або ж покласти на молочні залози складений в кілька разів теплий рушник.

Прийоми догляду за грудьми в період годування малюка прості і доступні кожній мамі. Вони допоможуть уникнути проблем у процесі годування і зроблять його приємним і комфортним.

Додано: 04/29/18 12:24
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.