Головна / Інфекції / Поліноз: як допомогти дитині?

Поліноз: як допомогти дитині?

Полінозом називають специфічну алергічну реакцію, що виникає у відповідь на контакт з пилком рослин. При наявності схильності, поліноз може розвинутися вже у перші роки життя малюка. Найчастіше алергія на пилок проявляється інтенсивною нежиттю і сльозотечею, нерідко їй супроводжують алергічні реакції на деякі продукти харчування.

Поліноз: як допомогти дитині? 1

Як відрізнити алергію від застуди?

Симптоми полінозу можуть нагадувати гостре респіраторне захворювання дихальних шляхів. Нежить, сльозотеча, закладеність носа нерідко доповнюються кашлем. Причина цього проста: пилок осідає на відкритих частинах тіла, при цьому на слизових імунна реакція розвивається значно швидше внаслідок близькості кровоносних капілярів.

В результаті, якщо пилок, що потрапив на слизові оболонки носових ходів, розвивається нежить, якщо на кон’юнктиву — турбує печіння в очах і рясна сльозотеча. Кашель може з’явитися, якщо виділення з носа будуть затікати в дихальні шляхи, як це часто буває у маленьких дітей. Однак існують ознаки, за якими можна відрізнити один від одного симптоми ГРВІ та полінозу.

Для полінозу характерна поява або посилення симптоматики при виході на вулицю, стан хворої ГРВІ дитини не змінюється поза домом. Для респіраторної інфекції характерне підвищення температури, при алергічних реакціях температура залишається нормальною або відбувається незначне її підвищення.

Характерний зовнішній вигляд відокремлюваного з носа при полінозі — воно дуже рідке і прозоре, водянисте. Хворобливі симптоми при алергічній реакції на пилок поступово стихають, якщо промити ніс і очі чистою водою, умити малюка, спокутувати його і переодягтися в чистий одяг. Крім того, часто алергія на пилок супроводжується харчовою алергією на кісточкові плоди, яблука і груші — така їжа може посилити прояви полінозу.При ГРВІ подібний зв’язок відсутній. Тривалість респіраторної інфекції зазвичай не перевищує тижня, симптоми полінозу турбують рівно стільки, скільки буде цвісти рослина-алерген. Якщо імунна реакція розвивається на кілька типів пилку, болісні симптоми можуть турбувати протягом усього теплого часу року. Підтвердити діагноз алергії на пилок допоможе проведення алергопроб — у ході такої діагностики можна не тільки виявити сам факт алергії, а також уточнити перелік алергенів.

Допомога дитині при полінозі

Безумовно, кращим рішенням буде переїзд в зону, де не росте рослина-алерген, на період її цвітіння. Однак на практиці далеко не завжди це можливо, в такому випадку потрібно хоча б звести до мінімуму контакт з пилком. У період цвітіння потрібно обмежити прогулянки на вулиці, особливо в суху погоду, відмовитися від відпочинку на лоні природи. Відразу ж після прогулянки потрібно змінити одяг малюкові, вимити дитину з головою, промити йому очі і ніс, прополоскати рот.

Вікна в будинку в період високої концентрації пилку у повітрі потрібно тримати закритими, на період провітрювання завішувати складеною в 8-10 шарів вологою марлею.

При загостренні полінозу рекомендується дотримуватися гіпоалергенної дієти: навіть якщо алергію на пилок не супроводжує перехресна харчова алергія, вільна від алергенів дієта дозволяє «розслабитися» імунній системі і сприяє стиханню симптомів захворювання.

Прояви полінозу допоможуть полегшити антигістамінні препарати, які призначить лікар. Крім того, не зайвим буде доповнити протиалергічне лікування прийманням ентеросорбентів. Сучасний сорбент на основі біоорганічного кремнію поглинає і виводить з організму як алергени, так і токсичні продукти реакції імунної системи, завдяки чому симптоми полінозу стихають швидше.

Поліноз — один з найбільш неприємних типів алергії, однак своєчасне комплексне лікування захворювання, що включає в себе заходи обмеження контакту з алергеном, антигістамінні препарати і прийом сорбентів допоможе швидко усунути дискомфорт і уникнути прогресування хвороби.

Додано: 07/18/18 10:32
Категорія: Інфекції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.