Головна / Інфекції / Герпес: що це за хвороба

Герпес: що це за хвороба

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 95% дорослих і 50% дітей заражені вірусом герпесу. Більшість з них про це не здогадуються. Чому ж від цього вірусу досі немає ні вакцини, ні ліків? І чи можливо їх взагалі створити? Давайте подивимося, що говорять дослідження.

Герпес: що це за хвороба 1

Що таке герпес?

Є два основних види герпесу: оральний (ВПГ-1) і генітальний (ВПГ-2). Оральний дуже поширений: зазвичай ним заражаються ще в дитинстві, через поцілунки членів сім’ї.

Генітальний передається статевим шляхом. Він може проявлятися пухирями на статевих органах або прямій кишці, але може і протікати безсимптомно. Генітальний герпес може викликати ВПГ-1: у разі, якщо зайнятися з носієм оральним сексом.

Обидва типи можуть передатися, навіть якщо у людини немає болячки: вірус вміє вивільнятися через клітини шкіри.

Чому від нього немає ліків?

При обох типах герпесу можна приймати противірусні препарати: вони скорочують спалах хвороби приблизно на 70% і знижують ризик передачі. Але, коли людство повністю позбавиться від цієї напасті, поки невідомо: вчені намагаються знайти ліки протягом ось вже 80 років.Герпес: що це за хвороба 2

Справа в тому, що герпес надзвичайно складний. Більшість вірусів атакують наші клітини і намагаються розмножитися, як тільки потрапляють в організм. У відповідь наша імунна система випускає антитіла: вони паралізують ворогів, і ми видужуємо. Але вірус герпесу просто не звертає на це уваги.

Він ховається в центральній нервовій системі – а це область майже недосяжна для імунітету. До того ж, хвороба вміє місяцями протікати в прихованій формі. Тому у носіїв герпесу може не бути взагалі ніяких симптомів.

Все це ускладнює розробку вакцини.

Але коли-небудь її створять?

У 2016 році компанія Genocea оголосила про завершення 2-го етапу клінічних випробувань вакцини. У хворих герпесом на 65% зменшилася частота висипань і на 60% – ймовірність прояви вірусу через шкіру без вогнищ ураження.

Але проект закрили через брак грошей. Компанія припинила розробку і тепер в першу чергу орієнтується на дослідження раку. Поки що ніяких перспективних клінічних досліджень більше не проводиться. Навряд чи в найближчі роки ми почуємо про те, що вірус герпесу переможений.Як захистити себе від герпесу?

Герпес: що це за хвороба 3
На 100% ефективного способу захисту немає – крім повної відмови від сексу, звичайно. Але можна знизити ризик зараження, використовуючи презерватив і приймаючи антивірусні препарати.

Якщо у вас проявляються симптоми генітального герпесу (тріщини, червоні виразки) зверніться до лікаря для здачі аналізу крові на антитіла ВПГ. Якщо діагноз підтвердиться, він розповість, що робити далі.Додано: 11/3/18 9:15
Категорія: Інфекції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.