Головна / Поради / Пляшка вина на тиждень підвищує ризик розвитку раку, як 10 сигарет

Пляшка вина на тиждень підвищує ризик розвитку раку, як 10 сигарет

Згідно з новим дослідженням, вживання пляшки вина (близько 750 мл) на тиждень підвищує ризик розвитку раку настільки ж, наскільки і викурювання від п’яти до десяти сигарет.

Пляшка вина на тиждень підвищує ризик розвитку раку, як 10 сигарет 1

Дослідження провели вчені з Університетської лікарні Саутгемптонського Громадського фонду Національної системи охорони здоров’я, Бангорского Університету і Саутгемптонського університету.

Вони з’ясували, що, якщо жінки випивають по одній пляшці вина в тиждень, то ризик захворювання на рак у них такий же, як якщо б вони викурювали 10 сигарет в тиждень. Дослідники виявили, що у цих жінок підвищений ризик розвитку раку молочної залози.

Чоловіки, які випивали пляшку вина на тиждень, піддавалися підвищеному ризику раку, еквівалентному викурюванню п’яти сигарет на тиждень. У чоловіків вживання вина асоціювалося з раком печінки, стравоходу і кишечника. Ці дані були опубліковані в журналі BMC Public Health (BioMed Central «Громадське здоров’я»).

Невблаганна статистика

Команда дослідників припустила, що якби 1000 некурящих чоловіків та 1000 некурящих жінок випивали по одній пляшці вина в тиждень протягом життя, у 10 чоловіків і 14 жінок розвинувся б рак.Пляшка вина на тиждень підвищує ризик розвитку раку, як 10 сигарет 2

Точно також, якби вони випивали по три пляшки на тиждень замість однієї, у 19 чоловіків і 36 жінок розвинувся б рак. Дослідники встановили, що три пляшки вина на тиждень дорівнювали 8 і 23 сигаретам на тиждень для чоловіків і жінок відповідно.

Недооцінений фактор ризику

Вчені відзначають, що шкідливий вплив алкоголю з точки зору розвитку раку часто недооцінюється в порівнянні з курінням. «Одна пляшка вина на тиждень пов’язана з підвищеним довічним абсолютним ризиком раку, пов’язаного з вживанням алкоголю, у жінок за рахунок раку молочної залози», – підсумовують вони.

“Точно встановлено, що пияцтво пов’язане з раком ротової порожнини, глотки, голосового апарату, стравоходу, кишечника, печінки та молочної залози. Все ж, на відміну від куріння, це не широко прийнято до відома громадськістю.

Ми сподіваємося, що, використовуючи сигарети в якості засобу порівняння, ми могли б більш ефективно передати цю інформацію, щоб допомогти людям зробити більш усвідомлений вибір способу життя», – говорить доктор Тереза Хайдс, провідний науковий співробітник Університету.

Попереджений – значить, озброєний

Виступаючи від імені вчених, що проводять дослідження в галузі онкології в Британії, Софія Льюїс сказала: «Куріння залишається основною причиною раку, тому це порівняння може бути корисно для підвищення обізнаності про менш відомі фактори ризику, такі як алкоголь».

Дослідники підкреслили, що, незважаючи на отримані цифри, не можна прирівнювати вживання алкоголю до куріння. Ці шкідливі звички породжують різні процеси в організмі. На індивідуальному рівні ймовірність розвитку раку буде змінюватись, так як є ще генетична схильність до захворювань, а також чинники зовнішнього середовища, вплив яких також має враховуватися.

Додано: 07/19/19 8:20
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.