Головна / Поради / Дві години на природі на тиждень – необхідний мінімум

Дві години на природі на тиждень – необхідний мінімум

Британські вчені вирахували, скільки часу потрібно проводити на природі, щоб це дійсно позитивно відбилося на здоров’ї: дві години на тиждень. Автори зазначають, що для отримання користі не потрібно нічого додаткового, можна просто милуватися видом. Наукова робота була опублікована в журналі Scientific Reports.

Дві години на природі на тиждень - необхідний мінімум 1
Той факт, що проводити час в парку, лісі чи на пляжі корисно для фізичного і психічного здоров’я, давно відомий. Нове ж дослідження – перше в своєму роді, що вивчало питання про те, скільки саме часу потрібно проводити на природі.

Його результати засновані на опитуванні 20000 чоловік в Англії про їх активність на попередньому тижні. З тих, хто мало або зовсім не проводив час на природі, чверть повідомляла про поганий стан здоров’я і майже половина заявила, що не задоволена своїм життям. Навпаки, тільки одна сьома з тих, хто провів, принаймні, дві години на природі, заявила про поганий стан здоров’я, і тільки третина – що не задоволена своїм життям.

Провідний автор дослідження, доктор Метью Уайт (Mathew White) з Медичної школи Університету Ексетера, підкреслює, що користь від проведення щонайменше двох годин на природі не залежала від категорії населення – вона була однаковою як для молодих, так і старих, багатих і бідних, міських і сільських жителів.

Настільки ж благотворно, за його словами, природа впливала на людей з тривалими захворюваннями та інвалідністю, причому це могло бути навіть просто сидіння на лавці в парку. Дослідники також були здивовані тим, що не мало значення, чи це були дві години, проведені на природі або серія коротких поїздок на пляж, в парк або ліс, що в сумі становили щонайменше дві години.Дві години на природі на тиждень - необхідний мінімум 2

У дослідженні не враховувався час, проведений людьми в їх власних садах, оскільки його важко виміряти. До того ж, за словами доктора Уайта, майже половина людей бачить у своїх садах швидше рутинну роботу, відпочинок і задоволення.

Дані дослідження показали, що дві години в тиждень були тим самим порогом, з якого починається позитивний вплив природи, при цьому які-небудь додаткові витрати, пов’язані з поїздкою на природу, не давали додаткових переваг.

Дослідників вразив той факт, що користь для здоров’я від простого перебування на природі виявилася сумірною з користю від рекомендованого фізичного навантаження або життя в благополучних районах.

Вчені не намагалися з’ясувати, чому перебування на природі виявилося настільки корисним, але Уайт припустив, що ключовим фактором може бути відчуття спокою, зазначивши також, що певну роль відіграє біологічне різноманіття і мальовничість певних місць.Додано: 06/14/19 8:58
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.