Головна / Терапія / Прийом оральних контрацептивів знижує ризик розвитку раку яєчників

Прийом оральних контрацептивів знижує ризик розвитку раку яєчників

Оральні контрацептиви стають все більш досконалими. Зараз понад 100 мільйонів жінок у всьому світі щодня приймають оральні контрацептиви.

Прийом оральних контрацептивів знижує ризик розвитку раку яєчників 1

Не всі вони, однак, починають їх прийом після консультації з лікарем – нерідкі випадки самостійного призначення. Втім, навіть в тих випадках, коли прийом контрацептивів відбуватися під контролем лікаря, у жінок можуть залишитися питання, що стосуються запобігання і впливу таких препаратів на здоров’я. Спеціально для таких випадків з’являється все більше ресурсів, на яких можна отримати віддалену консультацію лікаря з того чи іншого питання.

Відомо, що оральні контрацептиви використовуються не тільки для запобігання небажаної вагітності, але і здатні, наприклад, зробити менструації менш рясними, або ж справитися з акне. Команда вчених, що опублікували результати свого дослідження в науковому журналі BMJ, вивчила дані майже 2 мільйони жінок у віці від 15 до 49 років.

Автори з’ясували, чи приймали учасниці дослідження, оральні контрацептиви, після чого зіставили дані з частотою виникнення у них раку яєчників. Всіх жінок розділили на три групи: ті, хто ніколи не брав оральні контрацептиви; ті, хто продовжує їх вживати; ті, хто приймав їх, але припинив.

Вчені прийшли до висновку, що максимальним ризик розвитку раку яєчників був серед тих, хто ніколи не приймав контрацептиви, а мінімальним – серед тих, хто приймав їх на якомусь етапі свого життя. Ефект від прийому зберігався після відмови від цих препаратів, але ставав менш вираженим. Автори відзначають, що їм вдалося виявити зниження ймовірності розвитку раку тільки серед тих, хто брав комбіновані гормональні контрацептиви, але не таблетки з прогестином.

Додано: 10/2/18 11:44
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.