Як уникнути інфаркту: інструкція до вашого серця

Від інфаркту помирає багато людей. У групі ризику — чоловіки старше 35 і жінки старше 45 років. Розповідаємо, як уникнути інфаркту міокарда.

Як його розпізнати?

Ось основні симптоми:

  • Тупий біль, дискомфорт, відчуття тяжкості в області грудної клітини (у деяких випадках біль у грудях не відчувається: особливо у жінок, старих і хворих на діабет);
  • Біль у грудях, що віддає в спину, до руки або до живота;
  • Запаморочення;
  • Пітливість.

Як захиститися від цієї хвороби?

Головні рекомендації лікарів – це фізичні навантаження, середземноморська дієта (оливкова олія, овочі, фрукти і морепродукти), відмова від алкоголю і куріння, здоровий восьмигодинний сон.

У 2018-му році вчені також дали кілька нових рекомендацій:

1. Не піддавайтеся нападам агресії

Якщо ви часто нервуєте, у вас підвищується ризик розвитку інфаркту. Через напругу нервової системи організм починає виробляти більше білих кров’яних клітин. Зазвичай вони борються з інфекціями, але, якщо їх стає занадто багато, білі клітини призводять до утворення тромбів.

2. Їжте яйця

В них міститься багато білка, вітаміни A, D, B, C і B12, а також лютеїн і зеаксантин – вони знижують рівень холестерину і насичених жирів, які закупорюють артерії.

І не бійтеся, що холестерин в яйцях якось вам зашкодить. Навіть навпаки, такий холестерин запобігає утворенню бляшок в судинах. Тому цей продукт може знизити ризик атеросклерозу: вчені рекомендують з’їдати 1-2 яйця в день.

3. Не пийте знеболюючі без необхідності

Диклофенак, ібупрофен збільшують ризик серцевого нападу – про це розповіли фахівці з Оксфордського університету. Однак, якщо ви не зловживаєте цими препаратами, турбуватися нема про що.

4. Зробіть щеплення від грипу

Зимові інфекції можуть підвищити ризик розвитку тромбозів і викликати утворення згустків. Це пов’язано зі здатністю інфекцій викликати запальну реакцію в організмі.

5. Не приймайте аспірин для профілактики

Раніше вважалося, що таблетка аспірину допомагає запобігти судинну хворобу. Але зараз цю гіпотезу спростували і навіть довели, що у здорових людей старше 70 років через аспірин може статися внутрішній крововилив. Експерти попереджають, що цей препарат не варто приймати щодня без рекомендації лікаря.

Але якщо ви вже давно приймаєте аспірин в малих дозах, різко зупинятися теж не можна. Для початку проконсультуйтеся з лікарем.

Що робити при інфаркті?

Ось інструкція:

  • негайно викликати швидку;
  • прийняти лежаче або напівлежаче положення;
  • взяти 3 таблетки нітрогліцерину 0,5 мг з інтервалом в 15 хвилин (але спочатку варто поміряти верхній тиск. Якщо він нижче 100 мм, приймати нітрогліцерин не слід);
  • можна прийняти валідол або корвалол. Нітрогліцерин і валідол ковтати не можна – їх потрібно тримати під язиком до повного розсмоктування;
  • навіть якщо хворому стало легше, обов’язково потрібно дочекатися приїзду лікаря.

Про автора Марічка Павленко 587 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар