Головна / Поради / Чим небезпечні татуювання?

Чим небезпечні татуювання?

Вчені з Університету штату Огайо підрахували: у 15% дорослих американців є хоча б одне татуювання. Розповідаємо, яку небезпеку таять малюнки на тілі і про що варто задуматися перш, ніж лягти «під голку».

Непереносимість чорнила

Чим небезпечні татуювання? 1

За даними Американської академії дерматології (AAD), набряки, почервоніння і болючість – це нормальне явище після нанесення татуювань. Більшість людей не відчують нічого, крім цих досить нешкідливих симптомів.

Однак у деяких людей розвиваються інфекції або алергічні реакції. Визначити їх можна за такими симптомами: посилення болю, висип, пухирі, висока температура, озноб, гнійні виділення з татуювання.

У більшості випадків винні в цьому брудне обладнання або небезпечні методи роботи. Однак зіпсоване чорнило теж може викликати реакцію: в цьому випадку потрібно відразу звертатися до лікаря.

Підвищений ризик розвитку раку (але тут все складно)

У вчених немає залізних доказів того, що татуювання викликають рак. Але, за деякими даними, меланома дійсно частіше з’являється у любителів малюнків на тілі. Метааналіз 2018 року виявив 30 таких випадків, проте автори огляду не змогли довести, що це не збіг.Чим небезпечні татуювання? 2

У дослідженні 2015 року описаний випадок: людині діагностували меланому в тих областях татуювання, які були виконані червоним чорнилом. Лікарі припустили, що вони перенесли голкою з червоною фарбою вже існуючий рак на інші частини шкіри.

А невелика наукова робота 2017 року показала, що частинки діоксиду титану в чорнилі можуть поширюватися і накопичуватися в лімфатичних вузлах. Ця речовина класифікується як можливий канцероген.

Для більш повної картини потрібні додаткові дослідження. Але в будь-якому випадку потрібно враховувати, що татуювання чутливі до сонячних променів. Навіть невелика доза ультрафіолету може викликати опік, особливо якщо в малюнку є жовтий або червоний колір. Тому для тату краще вибрати ділянку тіла, яку ви рідко підставляєте сонцю.

Ускладнення

Таке трапляється рідко, але деякі люди після тату-салону стикаються з незвичайними і серйозними проблемами зі здоров’ям. Так, в 2017 році дівчина мало не втратила очі: разом з майстром вона намагалася змінити колір райдужки. А інтернет рясніє жахливими фотографіями гнійних виразок, опіків і висипу в області татуювання.Додано: 05/5/19 8:12
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.