Головна / Поради / Лікарі просять пацієнток не їсти плаценту

Лікарі просять пацієнток не їсти плаценту

Поїдання плаценти – практика, що стала популярною в останні роки. Її прихильники стверджують, що вживання плаценти в їжу може сприяти поліпшенню настрою і психологічного стану, підвищення рівня заліза, поліпшення вироблення молока.

Лікарі просять пацієнток не їсти плаценту 1
Вживають плаценту в сирому і смаженому вигляді, а також у вигляді капсул, що містять подрібнений орган. Лікарі ж, як гінекологи, так і фахівці з харчування, вважають, що ніякої користі від поїдання плаценти немає, більш того, така практика може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Експерти відзначають, що плацента дуже важлива для розвитку плода, користь її для дорослих людей сумнівна.

Доктор Джоселінн Кук (Jocelynn Cook) і її колеги з Канади стверджують, що поїдання плаценти не викликає практично ніяких змін – ризик розвитку післяпологової депресії не знижується, рівень лактації не змінюється, настрій не покращується, а рівень вітаміну B12 також залишається незмінним.

Відповідаючи на численні заяви про те, що деякі тварини поїдають свою плаценту, канадські медики відповідають, що багато ссавців їдять не тільки плаценту, але і власне потомство, а тому не рекомендують розглядати поведінку диких тварин як зразок для наслідування.Відсутність стерилізації і (хоч це і звучить жахливо) недостатнє просмаження плаценти, можуть спровокувати зараження матері, а надалі і дитини, патогенними бактеріями, вірусами або грибками.

У 2017 році отримав широкий розголос випадок, коли новонароджена дитина була заражена стрептококом групи B, мікроорганізмом, що є компонентом вагінальної мікрофлори. Джерелом зараження стали капсули з плацентою, біоматеріал в яких не був продезінфікований як годиться. Мікроорганізми спочатку потрапили на шкіру і в кишечник матері, а потім з грудним молоком були передані дитині.Додано: 07/20/19 9:13
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.