Головна / Поради / Чому одну їжу ми любимо, а іншу – ні?

Чому одну їжу ми любимо, а іншу – ні?

Розповідаємо головні причини, чому ви любите шоколад і ненавидите буряк (ну або навпаки).

Чому одну їжу ми любимо, а іншу – ні? 1

Генетика

Навіть ембріони не шанують гіркі смаки, але зате люблять цукор: на сьомому місяці у плода посилюється ковтальний рефлекс, коли мама їсть десерт. Це обумовлено еволюцією: колись солодка їжа гарантувала енергію, а гіркота сигналізувала про небезпеку.

Багато що залежить і від будови язика: люди, у яких багато сосочків на язиці, часто знаходять смак їжі надлишковим. Як правило, вони додають молоко в каву і не люблять гостре. А ті, у кого щільність сосочків низька, воліють побільше солі і спецій.

Набір хімічних речовин, завдяки якому ми розрізняємо смаки, теж у всіх різний. І тут знову зіграла роль еволюція: наприклад, нащадки кочівників краще відчувають гіркоту. Просто, тому що їх предки перепробували більше отруйних рослин – а вони, як правило, гіркі.

Раціон вашої мами

Чому одну їжу ми любимо, а іншу – ні? 2

Багато харчових уподобаннь формуються внутрішньоутробно: діти з більшою охотою їдять продукти, які входили в регулярний раціон матері під час вагітності.Крім того, дитина часто копіює харчові звички батьків. Так що, щоб ваші діти збалансовано харчувалися, доведеться вчити їх на своєму прикладі.

Події минулого

Неприязнь до продуктів може сформуватися, якщо ми колись отруїлися. Діти, які пройшли в дитячому садку тортури манною кашею з грудочками, ненавидять її все життя. Чоловіки, які повернулися з армії, часто зі здриганням згадують перловку.

І, навпаки, приємні спогади іноді змушують любити певну їжу. У багатьох так відбувається з кавою: спочатку напій здається жахливо гірким, але потім зароджуються приємні асоціації з перервою в роботі, зустрічі з друзями або смачним сніданком. І ось вже кавовий смак стає приємний.

Характер

Чому одну їжу ми любимо, а іншу – ні? 3

Тривожна людина, яка не любить нічого нового, швидше за все буде такою ж і в їжі. І, навпаки, любителі змін не відмовляться спробувати сир з цвіллю, м’ясо з кров’ю або яке-небудь дивне національне блюдо. А, чим більше пробуєш нового, тим більша ймовірності, що що-небудь припаде до смаку.

Традиції

Вам правда подобаються на кожне свято їсти оселедець під шубою і холодець? У супермаркетах вже давно можна купити продукти з усього світу, але ми все одно продовжуємо готувати страви “дефіцитних” часів. Так на наші смаки впливають культурні, сімейні традиції.

Миттєві обставини, настрій, звуки

Навіть положення їжі на тарілці може вплинути на наше сприйняття. Вчені з’ясували: довгі і загострені продукти (спаржу, наприклад), краще класти перпендикулярно до людини. Інакше їдець буде відчувати легкий стрес від спрямованих до нього гострих предметів, і блюдо здасться йому менш смачним.

Додано: 03/29/19 8:21
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.