Головна / Терапія / Чи можна пити молоко при застуді?

Чи можна пити молоко при застуді?

Наближається простудний сезон: ми почнемо кутатися в шарфи, носити шапки, а аптеки почнуть продавати у величезних кількостях льодяники від кашлю і болю в горлі, засоби для зниження температури і ліки проти нежитю. Мами і бабусі згадують сімейні народні рецепти і способи лікування, закликаючи харчуватися курячим бульйоном і вибирати тепле пиття.

Чи можна пити молоко при застуді? 1

Одні радять не забувати про теплому молоко, в яке додають мед, масло або соду, інші ж вважають, що молоко при застуді може тільки нашкодити, погіршивши стан пацієнта.

Розібратися в цьому питанні і знайти правду вирішили британські вчені. Ян Балфур-Лінн (Ian Balfour-Lynn) впевнений, що заборона на вживання молока пов’язана з текстом єврейського філософа Мойсея Маймоніда, датованим 13 століттям.

У ньому говориться, що деякі продукти, в число яких входять боби, горох, витриманий сир та інші молочні продукти, можуть посилювати продукцію мокротиння. Замість молока Маймонід рекомендував курячий суп. Ні на яких наукових даних його укладення не ґрунтувалися, але передавалися з покоління в покоління, доживши і до наших днів.Експерти вважають, що молоко, змішуючись зі слиною і слизом у роті, дійсно може ставати більш в’язким, але свідчень того, що вживання молочних продуктів може посилювати продукцію слизу в організмі, вченими отримано не було.

Відмовлятися від вживання молока через простуду, особливо якщо мова йде про дітей, не слід. Молоко – джерело кальцію і вітамінів для дітей, а тому не потрібно їх позбавляти цього продукту, вважають вчені.Додано: 09/11/18 11:24
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.