Головна / Терапія / Біль в скронях, висках і очах: причини, що робити, ознака яких хвороб

Біль в скронях, висках і очах: причини, що робити, ознака яких хвороб

Поява болю в області скронь, різного характеру – тупий, пульсуючий або давлячий, завжди приносить великий дискомфорт. У більшості випадків розповсюдження больового синдрому відбувається на очі, що посилює відчуття дискомфорту.

Причини давлячого болю у скронях і на очах, можуть бути дуже небезпечними – аж до серйозних захворювань, які вимагають тривалого лікування. У деяких випадках такий стан вказує на втому людини.

При розвитку патологічного процесу в судинах або мозкових структурах біль в області очей виступає вторинним симптомом, який проявляється не відразу. При захворюваннях зорового органу больовий синдром з’являється в очах, лише пізніше викликаючи дискомфорт в районі скронь.

Найголовніше – це визначити причину, що викликає біль у скронях і очах, щоб вчасно почати лікування.

Біль в скронях, висках і очах: причини, що робити, ознака яких хвороб 1

Мігрень

Це захворювання вважається одним з найпоширеніших, а біль у скронях і очах – головна ознака патології. Крім цього відзначається розлад зору, поява «мушок» (чорних крапок) перед очима, зниженням рівня слуху, нападами нудоти. Прояв мігрені може спостерігатися одноразово, але у деяких випадках напади трапляються кілька разів за день з короткими перервами.В якості лікування проводиться купірування болю, тобто рекомендується прийом знеболюючих препаратів, які володіють спазмолітичною дією, наприклад, «Цитрамон» або «Спазмалгон». Крім того, хворому необхідно перебувати в тиші і спокої. У якості підручних засобів полегшити біль може прохолодний компрес або інгаляція з додаванням ефірних масел.

Невралгія трійчастого нерва

При розвитку запальних або травматичних процесів, що відбуваються в щелепно-лицьовій області черепа, відбувається розвиток даного захворювання. Вторинним чинником, який впливає на етіологію хвороби, вважається психогенний вплив.

Характерною особливістю є пострілюючий біль, що локалізується в скроневій області. Імпульси можуть передаватися на очі, вуха або щелепи. Посилення больового синдрому відбувається в процесі пережовування їжі, очищення зубів або при широкій посмішці. Ускладненнями хвороби вважаються спазматичні процеси або оніміння обличчя.

Лікування визначається виходячи з тяжкості патології і вираженими симптомами. Терапія може проводити, як в домашніх умовах, так і в стаціонарі.

У будь-якому випадку призначається медикаментозне лікування, яке включає в себе знеболюючі та спазмолітичні препарати, а також відвідування фізіопроцедур (наприклад, електрофорез або голковколювання). Якщо стан хворого не поліпшується, то вдаються до крайнього методу хірургічної операції, з допомогою якої відбувається вивільнення пошкоджених нервових корінців, методом трепанації черепа, або прогрівання струмами, що володіють високими частотами, завдяки радіочастотній деструкції.

Глаукома

При розвитку дисбалансу внутрішньоочного тиску, у результаті чого відбувається його підвищення, утворюються патології тканини зорового нерва. При даній патології кожен напад супроводжується сильним болем, ріжучого характеру, а імпульси переходять на скроневу область. При даному захворюванні пацієнт не може дивитися на яскраве світло, проявляється нудота, в окремих випадках блювотні рефлекси. У період нападу відбувається розширення зіниць, які практично нерухомі. Характерною особливістю є поява зеленого відтінку очей.Лікування глаукоми не здійснюється в домашніх умовах, адже при відсутності лікування може настати повна сліпота. Терапія може відбуватися двома методами: медикаментозне лікування та операція.

Скроневий артеріїт

Через вікові зміни, або через перенесені респіраторні захворювання може розвинутися запалення скроневої артерії. Розвиток даної патології може призвести до враження зорового органу, що тягне за собою розвиток іриту або кон’юнктивіту. Артеріїт характеризується дуже сильним болем у скроневій частині, гіперемією очей, підвищенням температури тіла, загальна слабість організму, відчуття ломоти і безсонням.

Лікування захворювання грунтується на прийомі глюкокортикостероїдів, а також медикаментів, які зміцнюють і розширюють судини, завдяки чому відбувається поліпшення циркуляції. Для того, щоб зняти біль можна використовувати анальгетики та спазмолітики.

Кластерний головний біль

Кластерний біль – один з симптомів хронічної цефалгії, яка дуже схожа на мігрень. Дана патологія характеризується сезонною і спонтанною появою, тому може з’являтися щодня протягом декількох місяців, а після пропасти на кілька років. Основна причина данного болю полягає в гормональному збої, порушення в судинній системі, а також у сильній перевтомі.

Біль поширюється на скроневу частину голови, області вуха, а також очі. Пацієнт страждає сльозоточивістю, дискомфортом в очах, підвищеною пітливістю, почервонінням обличчя і набряком слизової оболонки носа.

Вгамувати легку біль можна за допомогою стандартних знеболюючих в домашніх умовах, наприклад, ібупрофеном. Однак, при прояві інших більш серйозних симптомів краще всього звернутися до лікаря. Фахівець призначить спрей або краплі, які допоможуть позбутися від набряку носа. Краплі обов’язково повинні містити в собі дигідроерготамін.

При гострому нападі, коли біль проявляє себе більш тривалий час, призначають сильнодіючі триптанові, стероїдні та седативні препарати. Лікування в такому випадку проводиться в умовах стаціонару.

Гіпертензія: внутрішньочерепна або артеріальна

При внутрішньочерепній гіпертензії з’являється біль у скроні і очах через тиск цереброспінальної рідини на оболонки мозку. Артеріальна гіпертензія характеризується підвищенням артеріального тиску, яке відбувається через порушення циркуляції крові по судинах.

Симптоми, які проявляються при двох видах захворювання, майже ідентичні: больовий синдром в скронях, нудота, блювота, сильна втомлюваність, біль в очних ямках, зміна артеріального тиску. Дізнатися показник такого тиску не можливо.

Призначення лікування при гострій фазі захворювання здійснюється неврологом. В якості медикаментозної терапії призначаються діуретики, різні знеболюючі, ноотропні і судинорозширювальні препарати, а також седативні засоби в індивідуальних ситуаціях.

При необхідності може знадобитися додаткова терапія у вигляді точкового масажу, фізіотерапії і плавання.

Прийом препаратів, які запобігають підвищенню тиску, можливий в домашніх умовах лише в тому випадку, якщо захворювання перебуває в стадії ремісії, і тільки після консультації з лікарем.

Вірусні хвороби

Такі захворювання, як ангіна, менінгіт, ГРВІ, гайморит, виникають через інфекційні збудники. Всі патології характеризуються болем у скронях і очах. Щоб позбутися від даних вторинних симптомів, проводиться купірування вірусу.

Для того, щоб усунути больові відчуття призначають анальгетичні або нестероїдні медикаменти, які також мають жарознижуючу властивість (аспірин, нурофен). При даних патологіях больові відчуття в скронях й очах проходять після терапії.

Крім даних захворювань, поява болю в цих областях може виникнути через механічне пошкодження ока або скроневої області. При такому результаті може знадобитися хірургічне втручання, а після і медикаментозна терапія.

Профілактика

Для того, щоб попередити появу больових відчуттів в скронях і очах, в першу чергу необхідно повністю нормалізувати свій розпорядок дня. Важливим етапом є повноцінний відпочинок і сон, завдяки яким організм буде відпочивати.

Крім цього рекомендується:

  • по можливості приділяти одну або дві години в день на денний сон;
  • практикувати лікувальну гімнастику для очей, шиї і голови;
  • перериватися на відпочинок при тривалому перебуванні за комп’ютером або перед телевізором;
  • здійснювати провітрювання приміщення;
  • дотримуватися правильного, повноцінного харчування для надходження в організм усіх необхідних мінералів і вітамінів.
 

Якщо відбуваються часті хворобливі відчуття в даних областях, краще всього проводити в якості профілактики курси розслабляючого масажу або рефлексотерапію, але тільки в стані ремісії.Додано: 05/20/18 10:39
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.