Головна / Поради / Як правильно вибрати, зберігати і їсти сир

Як правильно вибрати, зберігати і їсти сир

В сирі багато кальцію і вітамінів. Однак багато хто відмовляється від цього продукту, тому що вважають його шкідливим: вітаміни не засвоюються через жирність, лактоза шкодить організму, а кальцій і зовсім не зміцнює кістки. Чи правда це? Давайте розбиратися.

Як правильно вибрати, зберігати і їсти сир 1

Чи потрібно їсти молочні продукти дорослим?

Нещодавно Канадський уряд оприлюднив нове керівництво по здоровому харчуванню: в ньому немає молока. Професор університету Торонто Девід Дженкінс заявив, що продукт помилково вважають важливим. Канадські вчені не закликають відмовитися від нього, але більше і не називають обов’язковим.

Значить, можна не пити молоко?

В офіційних рекомендаціях іншої країни цей продукт все ще присутній. Британська Національна служба охорони здоров’я і зовсім закликає не відмовлятися від молока навіть при непереносимості лактози: в такому випадку слід замінити його на безлактозное.

Та й у попередній версії канадського керівництва вчені рекомендували пити молоко 1-2% жирності щодня. Вважається, що це зменшує ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті.

А є ті, кому дійсно не можна пити молоко?

Так, ось головні протипоказання:  • Непереносимість лактози;
  • Захворювання кишечника;
  • До і післяопераційний період;
  • Проблеми з шлунково-кишкового тракту: здуття, тяжкість, рідкий кал.
 

А чим корисний саме сир?

У ньому багато вітамінів: А, Е, Р, В2, B6 і В12, фолієвої кислоти, заліза, натрію, магнію, міді, цинку і фтору. Ці речовини необхідні для нормального тиску, кровообігу і роботи серця.

Особливо корисний сир для людей з хворими нирками, оскільки кальцій виводить зайву рідину з організму.

Чи потрібен кальцій для кісток?

Ні, це народний міф. Новозеландські вчені довели, що продукти з кальцієм марні. Вчені спостерігали за 14 тисячами людей і виявили, що після регулярного прийому добавок з кальцієм кістки добровольців зміцніли лише на 1%. А інше велике дослідження показало, що препарати з ним ніяк не впливають на ймовірність переломів.

А що щодо вітамінів в знежиреному сирі?

За своїми властивостями він поступається класичним: в ньому немає вітамінів А і Е. До того ж, чим нижча жирність, тим менше корисних речовин потрапляє в організм: кальцій із знежиреного сиру засвоюється на 30-40% гірше, ніж з класичного.

Вся справа в жиророзчинному вітаміні D: його досить тільки в сирі з середньою і високою жирністю. А без цієї речовини організм не сприймає кальцій.Як правильно вибрати сир?

Ось основні рекомендації:

  • Подивіться на продукт: він повинен бути білого кольору з кремовим відтінком. Жовтий колір — ознака старого зіпсованого сиру. Структура повинна бути розсипчастою і трохи вологою.
  • Спробуйте його: сир не повинен бути занадто кислим або солодким.
  • Понюхайте: якщо продукт свіжий, запах буде злегка кислуватий.
  • Читайте етикетки: якщо на упаковці зазначено «сирок», «сирний продукт» або «сирна маса», то це вже не сир.
  • Перевірте упаковку: вона не повинна бути пошкоджена.
  • Перевірте термін придатності.
 Додано: 08/13/19 11:05
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.