Головна / Поради / Випадає волосся: що робити?

Випадає волосся: що робити?

Розповідаємо про причини цієї проблеми, головні правила і помилки при лікуванні.

Випадає волосся: що робити? 1

Як зрозуміти, що все серйозно?

Перш за все, пройдіть простий тест.

Жінкам потрібно зробити ось що:

  • Встаньте перед дзеркалом.
  • Розділіть волосся на проділ.
  • Якщо на проділі є короткі волоски, швидше за все, облисіння вам не загрожує. А ось якщо проділ гладкий, це привід для занепокоєння.
 

Чоловікам слід вчинити так само, тільки короткі волоски потрібно шукати спереду і на скронях: там, де проходить характерна для лисіючих М-подібна межа.Перш ніж відправитися до лікаря, поспостерігайте за своєю шевелюрою. Припустимо, раніше в день завжди випадало одна кількість волосся, а в останні тижні вона раптом збільшилася. Це вже не норма.

Я дійсно лисий. Що тепер робити?

Найпоширеніший тип патологічного випадання називається андрогенна алопеція: він починається через підвищений рівень тестостерону в крові, або чутливості цибулин до дегідротестостерону.

В такому випадку призначають препарати з миноксидилом: вони змушують фолікули активніше працювати. Для того щоб зрозуміти, чи допомагає такий засіб, його потрібно застосовувати мінімум півроку. Якщо волосся почало рости, доведеться його використовувати постійно.

Вогнищева алопеція трапляється в основному тому, що імунна система атакує волосяні фолікули. Вчені поки до кінця не розуміють, чому так відбувається. Але є хороші новини: у більшості людей з вогнищевою алопецією волосся відростає знову.

І нерідко це відбувається без жодного лікування (але при необхідності лікар може призначити таблетки, ін’єкції, лосьйони або рекомендувати фотохіміотерапію).

Випадає волосся: що робити? 2

У випадіння волосся можуть бути й інші причини: захворювання щитовидної залози, прийом певних ліків, сильний стрес, брак важливих речовин в організмі і т. д. Все це повинен з’ясовувати трихолог або дерматолог, в залежності від причини проблеми (якщо сумніваєтеся, який вам потрібен спеціаліст, звертайтеся до терапевта).А якщо нічого не допомагає?

У деяких випадках пацієнт може вибрати трансплантацію волосся. Однак колишній обсяг зачісці вже не повернути: фолікули просто перерозподілять на голові, щоб прикрити лисину. Крім цього, процедура коштує досить дорого, а дати гарантії готова далеко не кожна клініка.

Випадає волосся: що робити? 3

Може, спробувати народні засоби?

Не варто: маски з гірчицею або перцем швидше погіршують стан волосся, викликають дерматити і призводять до посилення випадання.Додано: 04/10/19 11:47
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.