Головна / Вагітність / Скільки можна пити води в день під час вагітності?

Скільки можна пити води в день під час вагітності?

Під час вагітності організму потрібно підтримувати обмінні процеси на максимальному рівні, для чого потрібне постійне надходження води і мінеральних речовин, вітамінів і нутрієнтів. Все це майбутня мати може отримати з харчуванням і прийомом рідини. Але якщо щодо харчування все більш-менш зрозуміло, то щодо обсягу рідини нерідко виникають суперечки.

Одні експерти говорять про те, що для зменшення набряків і патологічної прибавки ваги потрібно обмежувати воду, інші – що потрібно пити стільки, скільки хочеться? Як же дізнатися, який обсяг води, і в якому терміні потрібно споживати майбутньої матері? Чи підходять для неї стандартні рекомендації по питному режиму або є інші дані?

Стандартних восьми склянок води на добу для вагітних жінок недостатньо. Більш того, неспроможний і міф про те, що майбутній матері потрібно обмежити споживання рідини до мінімуму приблизно в 1000-1500 мл, щоб зменшити утворення набряків.

Дослідження, проведені Smith & Edwards (2016), показують, що ця кількість води навіть недостатньо близька до бажаного рівня і може загрожувати серйозними порушеннями метаболізму і ускладненнями.

Чи провокує пиття води набряки у вагітних?

Глобальні дослідження, проведені Інститутом медицини, показують, що вагітна жінка повинна пити не менше 10 чашок або 2,3 літра води в день. Ця сума не виключає і інші регулярні потреби в рідині (соковиті фрукти, рідка їжа).Скільки можна пити води в день під час вагітності? 1

Таким чином, жінка повинна споживати в середньому до 2,5-3 води під час вагітності в залежності від терміну гестації. Це споживання води буде покривати всі метаболічні потреби, з урахуванням потреб дитини, плаценти і утворення амніотичної рідини.

Численними дослідженнями було доведено, що питна вода не призводить до затримки рідини і формування набряків. Під час вагітності виникає набряклість і затримка рідини, що закономірно призводить і до набору ваги.

Це викликає у майбутніх мам деяку невпевненість щодо прийому рідини. Багато хто думає, що питна вода буде викликати затримку рідини в тілі, тому намагаються пити якомога менше, страждаючи від спраги. Однак це невірний підхід, який може загрожувати неприємними наслідками у вигляді запорів і нездужань.

Вживання питної води не має ніякого відношення до затримки рідини тканинами. Експерти кажуть, що зменшення кількості води в щоденному раціоні, фактично, викликає ще більшу затримку рідини і патологічні набряки. Це пов’язано з тим, що тіло схильне запасати певну кількість рідини при обмеженому надходженні. Пиття достатньої кількості води забезпечить регулярне вимивання токсичних елементів, продуктів метаболізму з тіла, покращуючи самопочуття.

Тому, якщо жінка виявила під час вагітності, що щиколотки або кисті розпухли, потрібно пити достатню кількість води.

Навіщо потрібна вода при вагітності?

Питна вода усуває багато проблем в самопочутті. Достатня кількість води допоможе позбутися від багатьох нездужань, пов’язаних з вагітністю і токсикозом першого триместру. Такі проблеми, як запор і будь-який вид інфекції сечового міхура, можна активно усувати, якщо пити достатньо води. Адекватне надходження води допомагає жінці часто спорожнювати сечовий міхур.Хоча це може здатися проблемою, але часте сечовипускання — це дуже корисний процес для майбутньої матері. Це допомагає позбутися від продуктів метаболізму, що утворюються в організмі, ліків, відпрацьованих речовин, надлишку солей і ксенобіотиків.

Також достатня кількість рідини розбавляє сечу і допомагає позбутися від бактерій, які можуть проникати в уретру і загрожують інфекціями сечового міхура.

Питна вода особливо важлива в останньому триместрі. Повноцінне зволоження тканин протягом останнього триместру є найбільш важливим фактором для підготовки до пологів. Зневоднення протягом третього триместру загрожує порушеннями метаболізму і може призвести до передчасних пологів. Це досить небезпечно як для матері, так і для дитини.

Випити 10 склянок води може здатися серйозним завданням, особливо коли в першому триместрі жінка бореться з нудотою. Також може бути повторна блювота, при якій втрачається рідина. Ось чому важливо, щоб протягом дня жінка робила маленькі ковтки води через рівні проміжки часу, тоді буде цілком легко випити весь необхідний обсяг.

Пиття відразу великої кількості води за один раз може викликати блювоту. Вагітна, якщо мова йде про токсикоз першого триместру, може додати трохи лимона або іноді часточки лайма, щоб отримати додатковий протиблювотний ефект.

Скільки можна пити води в день під час вагітності? 2

Які ще рідини можна пити при вагітності?

Вживання питної води на регулярній основі також сприяє росту дитини. Кількість споживаної рідини має збільшуватися в залежності від клімату, температури і середньої вологості в приміщеннях.

Хоча вода є самим здоровим способом забезпечення балансу рідини в організмі під час вагітності, майбутня мати також може спробувати інші види рідини:

  • Фруктовий сік. Крім збереження гідратації, фруктові соки також є відмінним джерелом мінералів і вітамінів. Це дуже добре для зростаючої дитини. Тим не менш, краще уникати упакованих “сокових напоїв”. Вони зазвичай перевантажені цукром і мають дуже мало вітамінів. Також корисно вживати фруктові соки під час їжі або відразу після неї. Але потрібно обов’язково розбавити їх наполовину водою. Не варто вживати концентровані соки і фреші, так як вони можуть бути дуже кислими або містити багато цукру. Це може призвести до пошкодження зубів.
  • Молоко. Це, мабуть, одна з кращих рідин під час вагітності. Молочні напої – відмінне джерело кальцію для жінки і зростаючої дитини. Це також багате джерело вітаміну В5 і йоду. Дані поживні речовини, необхідні для здоров’я. Плюс, молоко допомагає підтримувати баланс рідини в організмі під час вагітності.
  • Молочні коктейлі. Вживання коктейлів, які мають молочну основу — це відмінний спосіб уникнути зневоднення під час вагітності. Це також хороший спосіб отримати користь, як від фруктів, так і від молока за один раз. Можна також вживати фруктові або овочеві смузі. Це допоможе отримати необхідні поживні речовини для зміцнення здоров’я протягом всієї вагітності. Плюс, це хороший спосіб уникнути зайвого споживання цукру і калорій, які є в коробкових соках або газованій воді.
  • Імбирні напої. Якщо жінка страждає від ранкового нездужання, то це відмінний засіб, щоб впоратися з нудотою і нездужанням. Багато жінок вважають імбир дуже ефективним засобом. Зробивши кілька ковтків імбирного чаю або імбирного настою, можна зменшити нудоту. Дуже легко приготувати трав’яний чай з імбиру. Все, що вам потрібно, це трохи очищених і тертих коренів імбиру і води. Споживання такого чаю на тлі блювоти — хороший спосіб уникнути зневоднення. Імбир також допомагає боротися з респіраторними інфекціями під час вагітності.
  • Цитрусова вода. Ранкове нездужання під час вагітності може викликати огиду до їжі і води, а також нудоту і блювоту. Може також статися так, що жінці просто не сподобається смак води, що може перешкодити повноцінному питному режиму. Один із способів забезпечити достатнє надходження води під час вагітності — приготувати цитрусову воду. Просто потрібно додати трохи лайма чи лимона в звичайну питну воду, також можна порізати туди скибочки огірка. Трохи листя м’яти або кубиків дині також допоможуть зробити напій освіжаючим під час вагітності.
  • Газована вода (питна, мінеральна). Багато жінок виявили, що питна газована вода з овочами, фруктами або травами допомагає їм боротися з нудотою. Її прийом допомагає підтримувати гідратацію без додавання зайвих калорій. Питна газована вода також допомагає збільшити споживання вітамінів і мінералів під час вагітності.
 

Рідини, яких варто уникати під час вагітності

Є багато напоїв, вживання яких під час вагітності варто уникати заради здоров'я зростаючої дитини:

  • Солодкі газованої води. Газовані напої часто перевантажені цукром. Це дуже шкідливо для малюка. Існує також ймовірність того, що вони містять кофеїн, при цьому, не поставляючи поживних речовин. Можна пити газовані напої з низьким вмістом цукру чи без цукру в помірних кількостях. Однак краще уникати будь-яких енергетичних напоїв.
  • Соки в упаковці тетрапак. Вони ніколи не можуть бути використані в якості заміни свіжих фруктових соків. У них немає мінералів і вітамінів. Крім того, вони мають дуже високий вміст цукру.
  • Чай або кава. Під час вагітності допустимо отримувати не більше 200 мг кофеїну в день. Це означає, що безпечно можна випити близько двох чашок чаю або розчинної кави. Однак такі продукти, як шоколад, також містять кофеїн.
  • Алкоголь. Це сувора заборона для вагітних жінок. Алкоголь викликає зневоднення тіла, що може збільшити ризик викидня.
 Додано: 05/3/19 11:40
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.