Головна / Вагітність / Відійшли води: що робити?

Відійшли води: що робити?

Багато жінок у міру наближення до пологів починають переживати, як не пропустити початок пологів, і встигнути в пологовий будинок вчасно, не народити по дорозі в машині швидкої допомоги або вдома.

Важливо розуміти – пологи це тривалий процес, вони не відбуваються за кілька хвилин, проходить кілька годин на розкриття шийки матки, і тільки потім вже дитина народжується на світ.

Одним з показників того, що пора в пологовий будинок і як можна швидше, є відходження навколоплідних вод. Але як вони відходять, на що схожі, коли цей процес повинен викликати тривогу і майбутньої матері? Як бути і що потрібно правильно робити?

Відійшли води: що робити? 1

Перші пологи: коли чекати відходження вод?

Якщо жінка чекає перші пологи, вона боїться пропустити справжні перейми, переплутавши їх з тренувальними, або переживає з приводу того, що відійдуть води, і вона не встигне в пологовий будинок. Щоб менше хвилюватися, потрібно зібрати в пологовий будинок заздалегідь всі сумки, документи і стежити за своїм станом.Якщо почнеться відходження навколоплідних вод або перейми, можна буде не кваплячись все взяти і поїхати на зустріч з немовлям. Води можуть відійти до початку переймів або в періоді, коли проміжок між ними становить від 20 до 5 хвилин. Іноді плодовий міхур за допомогою спеціальних інструментів розкривають лікарі, щоб запустити або стимулювати пологову діяльність. Чекати їх потрібно зі строку 38-ми тижнів.

Як дізнатися, що це води?

Багато жінок порівнюють відходження вод з сечовипусканням, яке відбувається мимоволі. Води підтікають краплями або цівками, можуть хлинути потоком відразу великого об’єму. Вони стікають по ногах, мають температуру тіла.

Також при відходженні вод вагітна відчує або може почути звук, схожий на лопання повітряної кульки або відчуття всередині живота, це розтин плодового міхура, за яким слідує витікання рідини.

Яким може бути відходження вод?

Якщо це одномоментне відходження вод з розкриттям плодового міхура, сплутати його з чим-небудь складно, якщо ж це підтікання, при бічному розриві міхура, особливо ще до строку народження, тоді ситуація складніша. При такому розкладі потрібно якомога швидше опинитися в пологовому будинку, щоб визначити – чи можна вже народжувати чи потрібна вичікувальна тактика.

Якщо білизна постійно намокає, виділення рідкі як вода, мають солодкуватий аромат, важливо придбай тест на підтікання вод в аптеці і за його позитивних результатів – негайно з речами в пологовий будинок.

Який обсяг вод виходить, що далі?

Всього до кінця вагітності всередині матки утворюється до 1500 мл навколоплідних вод, але відходить зазвичай не весь обсяг, а тільки передні води, які розташовані між голівкою плоду і шийкою матки. Зазвичай на початку пологів або перед ними відходить близько 200-300 мл, а потім вже після потуг на тлі народження дитини відокремлюються інші води. У ситуаціях, коли води відійшли на сутичках або без них, негайно потрібно в пологовий будинок.Зверніть увагу
Можна викликати швидку допомогу або добратися своїм ходом, протягом найближчих 12-ти годин пологи повинні завершитися народженням малюка.

Відійшли води: через скільки народжувати?

Найправильнішою ситуацією будуть вважати відходження вод на тлі вже регулярних переймів, при цьому буде ще й достатня їх інтенсивність. Така ситуація формується, якщо шийка матки прочинилися більше, ніж на 4 см.

Якщо це сталося вдома, пора поквапитися в пологовий будинок. Така ситуація називається своєчасним злиттям вод і типова для цілком нормальних пологів. Але можуть бути й інші ситуації.

Передчасне вилиття вод – такий збіг обставин, коли плодовий міхур розкривається ще до початку сутичок, і це не самий сприятливий розвиток подій, особливо якщо після того, як оттекла вся рідина, перейми не почалися. У 10% жінок пологи починаються таким чином, і частині з них потрібна стимуляція.

Раннє вилиття – ситуація, при якій міхур розкривається на розкритті шийки менше 4 см, або при самому початку і перших рідкісних сутичках.

Запізніле розкриття – міхур лопнув вже при практично повному розкритті, або ж його розкриває лікар штучно, щоб відвести рідина з передньої камери плодового міхура.

Крім своєчасного вилиття, всі інші ситуації тривожні для лікарів. Вважається, що передчасне (коли перейми взагалі не почалися) або раннє відходження – загрожує ризиком інфекції у плода, тому такі пологи будуть вважатися ускладненими. Якщо формується тривалий безводний період, застосовують прийом антибіотиків, щоб захистити від інфекції як саму породіллю, так і немовля.

На тлі розтину міхура зазвичай перейми стають інтенсивнішими, родова діяльність активізується, і маткові скорочення стають сильнішими і чутливішими.Додано: 07/7/18 10:38
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.