Головна / Поради / Нітрогліцерин і алкоголь – сумісність, наслідки вживання

Нітрогліцерин і алкоголь – сумісність, наслідки вживання

Серцево-судинні хвороби займають лідируючі позиції в структурі загальної захворюваності. І кожен “сердечник” знає, якщо в грудях різко защемило, значить, потрібно прийняти таблетку нітрогліцерину.

Цей препарат дійсно допомагає швидко зняти серцевий напад. При цьому потрібно знати, як правильно приймати ці ліки. Зокрема, Нітрогліцерин ні в якому разі не можна приймати з алкоголем.
Нітрогліцерин і алкоголь - сумісність, наслідки вживання 1

Застосування нітрогліцерину

Нітрогліцерин — це препарат, який призначають при стенокардії, яка проявляється нападами загрудинного болю. Як відомо, стенокардія — це захворювання, пов’язане з гостро виникаючою кисневою недостатністю серця (ішемію).

Лікувальний ефект Нітрогліцерину досягається за рахунок декількох механізмів. По-перше, ліки зменшують потребу міокарда в кисні. По-друге, Нітрогліцерин розширює судини, в тому числі і коронарні. Завдяки цьому відбувається поліпшення кровопостачання серцевого м’яза.

Нітрогліцерин випускається у вигляді таблеток, крапель, спрею, розчину для інфузій. Таблетки слід розсмоктувати під язиком. Лікувальний ефект від ліків розвивається дуже швидко. Так, вже через 2-3 хвилини після вживання сублінгвальної таблетки людина відчуває, як біль у грудях відступає.Одним словом, Нітрогліцерин — ефективний і недорогий препарат, який дозволяє швидко усунути напад стенокардії. Однак при тривалому і частому вживанні розвивається звикання до препарату, що проявляється зниженням його лікувального ефекту.

Сумісність нітрогліцерину з алкоголем

В інструкції до ліків написано, що при лікуванні нітрогліцерином не можна вживати алкогольні напої. Ця заборона пов’язана з тим, що алкоголь посилює побічні ефекти препарату на організм.

Вплив на серцево-судинну систему

Дія нітрогліцерину обумовлена його здатністю усувати спазм судин шляхом їх розширення. При розширенні судин падає тиск і розвивається артеріальна гіпотонія. Так, одним з побічних ефектів Нітрогліцерину є розвиток ортостатичної гіпотонії, коли людина втрачає свідомість при зміні положення тіла з горизонтального у вертикальне. Такий ефект якраз і обумовлений недостатнім припливом крові до головного мозку через низький тиск.

Доведено, що алкоголь посилює гіпотонічну дію нітрогліцерину. Таким чином, вживання ліків з алкоголем сприяє критичному падінню тиску, аж до розвитку колапсу.

Ознаками колапсу є:

 • Поява різкої слабкості;
 • Запаморочення;
 • Блідість шкіри;
 • Холодний піт;
 • Непритомність;
 • Порушення серцевого ритму;
 • Низький артеріальний тиск.
 

Важливо розуміти, що внаслідок критичного зниження тиску порушується кровопостачання і внутрішні органи страждають від гіпоксії.Вплив на нервову систему

Іншим поширеним побічним ефектом Нітрогліцерину, який знайомий багатьом людям, є виникнення головного болю. Цей симптом обумовлений тим, що медикамент, в тому числі різко розширює судини головного мозку, що і викликає появу мігрені.

Алкоголь, прийнятий на тлі лікування Нітрогліцерином, ще більше посилить головний біль.

Крім того, така комбінація може призвести до появи інших побічних ефектів з боку нервової системи, таких як:

 • Нечіткість зору;
 • Запаморочення;
 • Загальмованість;
 • Дезорієнтація;
 • Тривожність;
 • Марення, галюцинації.
 

Інтервал між вживанням нітрогліцерину і алкоголю

Що робити, якщо людина випила алкоголь, а потім заболіло в грудях? Чи можна відразу випити таблетку Нітрогліцерину? Однозначно цього робити не варто з перерахованих вище причин. У такій ситуації краще випити Валідол, який допоможе усунути біль. Якщо ж біль не проходить, потрібно викликати швидку, адже сильним загрудинним болем може проявлятися інфаркт міокарда.

Бувають такі ситуації, коли людина лікується Нітрогліцерином, а напередодні чекає застілля. У такій ситуації стоїть питання: «Через скільки можна випити алкоголь після вживання Нітрогліцерину»? З огляду на особливості фармакокінетики препарату, алкоголь можна буде прийняти не раніше ніж через шість годин після вживання нітрогліцерину. При цьому варто пам’ятати про те, що алкоголь сам по собі не кращим чином впливає на стан серця.Додано: 04/1/19 9:30
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.