Головна / Терапія / Снодійні засоби та алкоголь – сумісність, наслідки вживання

Снодійні засоби та алкоголь – сумісність, наслідки вживання

Згідно зі статистикою ВООЗ, від безсоння страждає близько 45% населення всієї планети. Для боротьби з безсонням приймають різні снодійні препарати. При цьому вживаючи снодійні засоби людина повинна чітко усвідомлювати, що ліки не можна вживати з алкоголем. І така заборона має цілком аргументовані обґрунтування.

Снодійні засоби та алкоголь - сумісність, наслідки вживання 1Застосування снодійних засобів

Снодійні засоби — це психоактивні ліки, які полегшують настання сну, підсилюють його глибину і тривалість.

Виходячи з хімічної будови, розрізняють кілька груп снодійних засобів:

  • Агоністи бензодіазепінових рецепторів: бензодіазепіни (Нітрозепам, Лоразепам) та імідазопіридини (Золпідем);
  • Агоністи мелатонінових рецепторів (Мелатонін, Рамелтеон);
  • Антагоністи орексинових рецепторів (Суворексант);
  • Засоби наркотичного типу дії: барбітурати (Фенобарбітал), аліфатичні сполуки (Хлоралгідрат);
  • Препарати інших груп: блокатори гістамінових рецепторів (Донорміл).
 

Важливо розуміти, що різні снодійні ліки мають різні механізми дії. Але в будь-якому випадку всі снодійні засоби виробляють седативний ефект. Саме тому люди при вживанні неправильно підібраної дози снодійних засобів нерідко навіть вдень відчувають загальмованість і сонливість.Сумісність снодійних з алкоголем

Снодійні засоби та алкоголь - сумісність, наслідки вживання 2

Є чітке правило — снодійні не можна вживати з алкоголем. Вся справа в тому, що снодійні засоби в комбінації з алкоголем підсилюють ефекти один одного. Перш за все, алкоголь багаторазово підсилює седативну дію снодійних ліків. Тобто людина незабаром після вживання спиртного відчує виражену слабкість, загальмованість, сонливість, можлива тимчасова амнезія, сплутаність свідомості.

В такому стані людина захоче швидше прилягти спати. Але найбільша небезпека криється в тому факті, що вживання снодійних з алкоголем пригнічує дихальний центр, що знаходиться в мозку.

Дихання ускладнюється, і може в підсумку відбутися зупинка дихання. На жаль, такі історії трапляються повсюдно, коли люди, прийнявши великі дози снодійного з алкоголем, вмирають уві сні.

Потрібно також враховувати і той факт, що снодійні засоби підсилюють сп’яніння. Це означає, що навіть від невеликої дози алкоголю людину розвезе так, немов випив цілу пляшку. Ну а сильне сп’яніння загрожує такими наслідками як загальмованість, запаморочення, порушення координації, нудота, блювота. В такому стані людина може впасти і отримати травму або ж заснути і увісні поперхнутися блювотними масами.

Таким чином, вживання снодійних ліків з алкогольними напоями призводить до вираженого седативного ефекту та пригнічення дихання, що може привести до летального результату.

Інтервал між вживанням снодійних препаратів і спиртного

Нерідко після бурхливих гулянь людина хоче відіспатися, але у неї не виходить заснути. І в такий момент може відвідати думку випити таблетку снодійного для полегшення сну. Однак важливо розуміти, що навіть на ранок після вечірки в крові все ще залишається певна концентрація алкоголю, а значить, снодійне приймати не можна, адже це може загрожувати важкими наслідками, вказаними вище.Якщо людина прийняла напередодні таблетку снодійного, через скільки можна випити алкоголь? Для цього необхідно відкрити інструкцію до препарату і вивчити розділ фармакодинаміки.

Так, період напіввиведення популярного снодійного Золпідем становить 4 години, далі концентрація ліків в крові продовжує знижуватися. Щоб не заподіяти собі шкоду, пригубити спиртне можна буде не раніше ніж через 12 годин після вживання золпідему. І вже звичайно, не варто потім випивати снодійне на ніч.

Окремо варто згадати про особливості барбітурових снодійних, наприклад, фенобарбіталу. Справа в тому, що барбітурати кумулюються в організмі людини і виводяться протягом декількох днів. Крім того, тривале застосування фенобарбіталу змінює ферментативну активність печінки, а тому навіть невелика кількість алкоголю може викликати сильну інтоксикацію. Тому на час вживання барбітурових снодійних взагалі варто забути про алкогольні напої.Додано: 03/28/19 8:38
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.