Головна / Поради / Терафлю і алкоголь: сумісність, через скільки можна пити, наслідки

Терафлю і алкоголь: сумісність, через скільки можна пити, наслідки

Простудні захворювання часто застають нас не вчасно. Але якщо накопичилося багато невирішених справ і у що б то не стало потрібно залишатися в строю — значить, треба лікуватися. Усунути симптоми захворювання допомагає протизастудний препарат Терафлю.

Але на період лікування Терафлю варто утриматися від вживання алкоголю, оскільки такий дует може призвести до поганих наслідків.

Терафлю і алкоголь: сумісність, через скільки можна пити, наслідки 1

Склад терафлю

Терафлю є комбінованим препаратом. До його складу входять три діючих речовини:

 • Парацетамол,
 • Фенірамін,
 • Фенілефрин.
 

Терафлю випускається у вигляді порошку для приготування гарячого лікувального напою. Призначенням препарату є усунення симптомів простудних захворювань. Терафлю нормалізує температуру тіла, усуває набридливий головний біль, закладеність носа, чхання, ломоту в тілі.Сумісність терафлю з алкоголем

В анотації до препарату виробник пише про те, що при вживанні Терафлю варто утриматися від розпивання спиртних напоїв. Така вимога цілком аргументована. Алкоголь вступає у взаємодію з компонентами ліків і може змінювати їх терапевтичний ефект.

Враження печінки

Ніколи не варто змішувати парацетамол з алкоголем. Парацетамол має високу гепатотоксичність. Випадки отруєння парацетамолом, що протікають з ураженням печінки, досить часто реєструються у всьому світі.

Терапевтична доза парацетамолу – до 4 грам препарату на добу. Тобто вживання парацетамолу в цій кількості не принесе шкоди організму. Однак існують фактори, які здатні посилити токсичність препарату. Так, вживання алкоголю призводить до того, що навіть при мінімальній дозі парацетамол вражає клітини печінки.

Отруєння парацетамолом на початковій стадії проявляється втратою апетиту, нудотою, слабкістю. По мірі прогресування некрозу гепатоцитів з’являються ознаки гострої печінкової недостатності — жовтяниця, біль у правому підребер’ї, порушення свідомості. При відсутності лікування можливий розвиток коматозного стану. Такими сумними можуть бути наслідки застосування Терафлю та інших парацетамолових препаратів зі спиртним.

Враження нервової системи

До складу Терафлю входить речовина під назвою фенірамін. Це антигістамінний препарат, який чинить протиалергічну дію. Також фенірамін зменшує вираженість місцевих ексудативних явищ, тобто усуває нежить і сльозотечу, які так набридають при застуді.Однак фенірамін, будучи антигістамінним препаратом, надає ще й седативний ефект. Це може проявлятися деякою сонливістю. Змішувати антигістамінні з алкогольними напоями дуже небезпечно. Алкоголь посилює пригнічувальну дію феніраміну на центральну нервову систему.

Так, при вживанні Терафлю з міцними напоями, можуть з'явитися такі побічні ефекти:

 • Сильна сонливість;
 • Сплутаність свідомості;
 • Галюцинація;
 • Безсоння;
 • Виражений головний біль;
 • Запаморочення;
 • Тремор;
 • Порушення зору.
 

Підвищення тиску

Фенілефрин в складі Терафлю є адреноміметиком. За рахунок судинозвужувальної дії лікарської речовини усунуться відчуття закладеності носа і відновлюється дихання. Але є у фенілефрину і побічна дія, така як підвищення тиску. Вживання міцних напоїв з фенілефрином може спровокувати різкий стрибок тиску і навіть розвиток гіпертонічного кризу.

У найбільш важких випадках комбінація фенілефрину з етанолом може стати причиною виникнення тяжкої аритмії, судомних нападів, коми. Такий перелік можливих наслідків є серйозним аргументом на користь утримання від спиртних напоїв під час лікування Терафлю.

Терафлю і алкоголь: сумісність, через скільки можна пити, наслідки 2

Через скільки можна пити алкоголь після терафлю?

Терафлю та алкогольні напої — речовини несумісні. Їх вживання може призвести до тяжких наслідків з боку нервової, гепатобіліарної та серцево-судинної систем. На час лікування ліками Терафлю потрібно повністю виключити вживання алкоголю.

Через скільки часу можна буде випити алкоголь? Кожен з компонентів препарату має власний період напіввиведення. Так, найбільш тривалий період напіввиведення у феніраміну-близько шістнадцяти годин. Значить, повного виведення Терафлю з організму варто очікувати приблизно через дві доби — тоді і можна буде випити невелику порцію алкоголю.Додано: 09/30/18 10:34
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.