Головна / Поради / 5 причин, чому вам хочеться солоненького

5 причин, чому вам хочеться солоненького

Насправді, тяга до солоного – досить стереотипна ознака вагітності. Як, втім, і нав’язливе бажання закушувати оселедець тортом.

Зате ці образи добре продаються в поп-культурі, так що в свідомості фраза “потягнуло на солоненьке” завжди спочатку зв’язується з прийдешнім додатком в сімействі. Але прямо зараз ми готові дещо змінити, перерахувавши п’ять інших причин, чому вам, можливо, постійно хочеться солоної їжі.

5 причин, чому вам хочеться солоненького 1

Зневоднення

Якщо ви не п’єте достатньо рідини або втратили більше, ніж потрібно, за порівняно невеликий період, організм буде всіма силами запасати воду. Найпростіше зробити це за допомогою солі, яка, як відомо, затримує рідину. Впевнені, ви знаєте, що жага часто маскується під голод, так що якщо хочеться «чогось солоного», для початку випийте склянку води.

Інтенсивне тренування

Якщо ви багато потіли — наприклад, в процесі ну дуже інтенсивного тренування — кількість солі в організмі, будьте впевнені, зменшилася. Але не позитивно зменшилася, а стала меншою за норму, так що тілу терміново потрібно «дозаправитися».Особливо часто дефіцит натрію спостерігається при тренуваннях у вологому середовищі протягом 60 і більше хвилин, пояснюють дієтологи.

Стрес

Коли людина знаходиться в стані стресового перевантаження, її тіло реагує на те, що відбувається не тільки емоційно і когнітивно, але і фізично. І, нехай це здасться дивним, в числі фізичних симптомів є тяга до солених страв.

Що робити в цьому випадку? Дихайте глибше, випийте чашку гарячого чаю і витратьте 20-30 хвилин на відео з котиками або рандомну серію “Друзів”, щоб, назвемо це так, перезавантажитися.

ПМС

Якщо ви помітили, що раптова тяга до солоного виникає у вас кожен місяць, можливо, вся справа в менструальному циклі. А якщо ви усвідомлюєте, що це відбувається протягом тижня до початку менструації, то мова, очевидно, йде про передменструальний синдром. Фахівці пояснюють, що це трапляється досить часто, а виною тому — гормональні зрушення і коливання.

5 причин, чому вам хочеться солоненького 2

Занадто солона дієта

Як і інші підсилювачі смаку, сіль поступово притуплює природний смак їжі, так що цих підсилювачів потрібно все більше. Але якщо перець (особливо при відсутності проблем з шлунком) не перевантажує органи і не збільшує ризики хронічних захворювань, то сіль погано впливає на стан серця і судин. Так що якщо вам хочеться солоненького приблизно постійно, спробуйте звести до мінімуму кількість солі в раціоні на тиждень — і подивіться, що з цього вийде.Додано: 09/15/19 8:50
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.