Сумісність парацетамолу з іншими препаратами

Напевно, у кожної людини в домашній аптечці знайдеться Парацетамол. Цей недорогий препарат виручає в тих ситуаціях, коли потрібно знизити підвищену температуру тіла або позбутися від болю. Проте мало хто замислюється про сумісність Парацетамолу з іншими препаратами. Так, деякі комбінації з Парацетамолом можуть навіть нашкодити організму, про що потрібно пам’ятати.

Коли призначають парацетамол?

Парацетамол належить до лікарської групи нестероїдних протизапальних лікарських засобів (НПЛЗ). Він володіє всіма лікувальними ефектами, властивими даній групі, а саме: жарознижуючим, протизапальним і знеболюючим. Але найбільш виражена дія парацетамолу полягає в здатності знижувати високу температуру тіла. Так, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує саме Парацетамол та Ібупрофен в якості ефективних жарознижуючих засобів для людей будь-якого віку.

Найбільш поширена лікарська форма Парацетамолу — таблетки. Але також медикамент випускається у вигляді сиропів і суспензій для прийому всередину, ректальних супозиторіїв.

Варто відзначити, що Парацетамол входить до складу багатьох комбінованих протизастудних ліків, наприклад, Терафлю.

При раціональному використанні Парацетамол стає вірним союзником і допомагає позбутися від симптомів хвороби. Однак неправильне його використання, зокрема комбінування з іншими препаратами може призвести до появи небажаних побічних реакцій.

Сумісність Парацетамолу з Ібупрофеном

Парацетамол і Ібупрофен відносяться до однієї лікарської групи – НПЛЗ і мають однакові лікувальні ефекти. Іноді люди використовують ці два препарати разом, особливо часто ця комбінація застосовується в педіатричній практиці. Як же взаємодіють ліки один з одним?

Відомо, що застосування Парацетамолу з іншими НПЛЗ потенціює лікувальні ефекти препарату. Тобто посилюється жарознижуючий, знеболюючий і протизапальний ефекти. Найчастіше до спільного вживання цих двох речовин вдаються в тих випадках, коли не вдається збити високу температуру тіла.

На практиці це виглядає так: хворому дають таблетку парацетамолу і спостерігають за його станом. Якщо хворий продовжує лихоманити, тоді дають ще таблетку Ібупрофену. Така комбінація дійсно допускається. Однак варто пам’ятати про те, що вживання двох препаратів з групи НПЛЗ збільшує ризик виникнення побічних ефектів Парацетамолу. Тому якщо і вдаватися до використання такої лікарської комбінації, то не часто.

Сумісність Парацетамолу з Аспірином

Аспірин також відноситься до групи НПЛЗ. І очікувано спільне вживання Парацетамолу з Аспірином призведе до посилення лікувальних ефектів. Так, до складу відомого всім Цитрамона входять парацетамол, ацетилсаліцилова кислота і кофеїн. Проте зміст цих лікарських речовин в Цитрамоні набагато менший, ніж якщо взяти окремо таблетки Парацетамолу і Аспірину.

Фармакологи все ж не рекомендують застосовувати разом Парацетамол і Аспірин в стандартних дозуваннях через можливий розвиток побічних ефектів. Основний побічний ефект Аспірину полягає в його агресивному впливі на слизову оболонку шлунка і кишечника. Тривале вживання аспірину може навіть призводити до розвитку виразкової хвороби і її ускладнень у вигляді кровотечі. В інструкції до Аспірину зазначено, що використання його разом з іншими НПЛЗ (до яких відноситься і Парацетамол) збільшує ризик виникнення виразок і шлункових кровотеч. Тому така лікарська комбінація абсолютно протипоказана людям з виразковою хворобою.

Сумісність Парацетамолу з антибіотиками

Дуже часто інфекційно-запальні захворювання супроводжуються лихоманкою. І тому на додаток до антибіотикотерапії лікар може призначити ще й Парацетамол. Таке рішення цілком обгрунтовано, оскільки застосування парацетамолу дозволить усунути запалення і лихоманку, а значить, поліпшити і загальне самопочуття.

Вживання Парацетамолу з антибіотиками абсолютно безпечне. Ці медикаменти мають хорошу сумісність. Вони не вступають у пряму взаємодію, не порушують метаболізм один одного.

Єдине, про що потрібно пам’ятати — температуру можна збивати тільки в тому випадку, якщо вона перевищує 38 градусів.

Сумісність Парацетамолу з іншими ліками

Люди дуже часто вживають Парацетамол по першому випадку, будь-то головний біль або підвищена температура тіла. Але завжди потрібно враховувати, як Парацетамол взаємодіє з іншими прийнятими медикаментами. Зокрема, Парацетамол не слід вживати спільно з такими ліками:

З барбітуратами, Ізоніазидом, Рифампіцином, Зидовудином — збільшується гепатотоксична дія Парацетамолу;
З пероральними контрацептивами — значно прискорюється виведення Парацетамолу з організму, і як наслідок знижується його терапевтична ефективність;
З урикозуричними засобами (алопуринолом, колхіцином та ін. — – знижується ефективність урикозуричних медикаментів;
З діуретичними засобами (Фуросемід та ін) — знижується ефективність діуретиків.

Вкрай небажано приймати Парацетамол з іншими препаратами з вмістом парацетамолу (Терафлю, Комбігрип та ін). В такому випадку збільшується ризик розвитку передозування Парацетамолом і як наслідок виникнення токсичного гепатиту.

Оцініть статтю, будь ласка!
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно! (1 оцінили, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Коментарі