Головна / Поради / Димедрол і алкоголь – сумісність, наслідки вживання

Димедрол і алкоголь – сумісність, наслідки вживання

Димедрол є потужним антигістамінним засобом. Ці ліки часто призначають пацієнтам в екстрених випадках при важкій алергічній реакції. І в таких ситуаціях пацієнтам потрібно пам’ятати про те, що після введення Димедролу ні в якому разі не можна приймати алкоголь, адже така комбінація надзвичайно небезпечна для життя.

Димедрол і алкоголь - сумісність, наслідки вживання 1Застосування димедролу

Димедрол (Дифенгідрамін) є одним з найстаріших антигістамінних засобів, представником першого покоління. Випускається у вигляді розчину для ін’єкцій і таблеток.

Інгібує гістамінові рецептори і тим самим ліквідує ефекти гістаміну: усуває набряк тканин, почервоніння шкіри, свербіж, зменшує спазм гладкої мускулатури бронхів. Так реалізується протиалергічна дія Димедролу.

Варто також відзначити, що Димедрол пригнічує центральні холінергічні структури. Внаслідок цього при вживанні Димедролу ще розвивається і виражена седативна, снодійна дія (що характерно для всіх представників антигістамінних препаратів першого покоління).

Димедрол призначають при різних алергічних захворюваннях. Антигістамінна дія розвивається дуже швидко після його введення. Ця властивість Димедролу особливо цінна при занятті таких важких алергічних реакцій як анафілактичний шок, набряк Квінке, кропив’янка тощо.Зловживання димедролом

На даний момент Димедрол є рецептурним препаратом, в аптеці його просто так не купиш. Така заборона пов’язана з тим, що при надмірних дозах ліки можуть викликати ейфорію, а тому до нього може розвинутися пристрасть.

Так, в 90-х роках серед маргінальних верств населення був вельми популярний своєрідний коктейль алкоголю з Димедролом. Ці речовини підсилюють дії один одного і викликають відчуття по типу ейфорії. Підлітки ж вживали такий коктейль з метою зміни свідомості і занурення в галюцинації.

При цьому на піку делірію людина втрачає критику і відчуття реальності, через що стає небезпечною для себе і оточуючих. Складно передбачити, що викине людина, що знаходиться в наркотичному сп’янінні.

Звичайно, подібні експерименти з організмом не проходять безслідно. При вивченні стану психіки молодих людей, які вживають Димедролом з алкоголем, було встановлено, що ця комбінація призвела до розвитку психоорганічного синдрому, завдала серйозної шкоди інтелекту і пам’яті.

Сумісність димедролу з алкоголем

В інструкції до Димедролу сказано, що ліки не можна приймати з алкоголем. Димедрол посилює дію алкоголю. А етанол в свою чергу підсилює седативну і снодійну дію Димедролу.Посилення сп’яніння

Метаболізм Димедролу головним чином відбувається в печінці. Тут же відбувається і знешкодження метаболітів ліків. З огляду на таке інтенсивне навантаження, печінка просто не справляється зі знешкодженням ще однієї хімічної речовини – етанолу. Це в підсумку призводить до посилення алкогольного сп’яніння.

Небезпека полягає в тому, що алкогольне сп’яніння настає при вживанні зовсім невеликого обсягу спиртного. Не знаючи про такий ефект, людина вип’є свою звичну дозу алкоголю і відразу ж різко сп’яніє. А важкий ступінь сп’яніння, як відомо, може призвести до порушення свідомості аж до коми, судоми, мимовільної дефекації і сечовипускання.

Посилення седативного ефекту димедролу

Димедрол сам по собі володіє таким ефектом, як пригнічення нервової системи. Однак якщо його вживати з алкоголем, седативна і снодійна дія багаторазово посилюється.

В цілому ж вживання Димедролу з алкоголем загрожує виникненням таких небезпечних симптомів:

  • Виражена сонливість;
  • Сильна слабкість;
  • Загальмованість;
  • Сплутана свідомість;
  • Можливе виникнення марення і галюцинацій;
  • Запаморочення;
  • Прискорене серцебиття, порушення серцевого ритму;
  • Порушення зору;
  • Судоми.
 

Після вживання Димедролу з алкоголем пригнічення ЦНС може бути настільки вираженим, що людина занурюється в глибокий сон або навіть впадає в кому.

Через скільки можна пити алкоголь?

Якщо людина прийняла Димедрол, думки про розпивання алкогольних напоїв слід відсунути на задній план. Період напіввиведення ліків становить до чотирьох годин. Пригубити алкоголь можна буде не раніше ніж через 16 годин, коли концентрація ліків в крові буде мінімальною.Додано: 03/25/19 10:49
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.