Головна / Поради / Навіть фруктовий сік може призвести до діабету

Навіть фруктовий сік може призвести до діабету

Вчені давно довели, що напої з доданим цукром можуть значно збільшити ризики діабету другого типу. А як щодо природно солодких напоїв?

З ними все теж не дуже гладко. В ході нового дослідження, наприклад, було встановлено, що 100% фруктові соки та соковмісні напої, якщо людина споживає їх регулярно, теж здатні збільшити ризик розвитку діабету. Але наскільки сильно? І чи є тоді сенс міняти одне на інше?

Навіть фруктовий сік може призвести до діабету 1

Розібратися спробуємо прямо зараз.

Як показали попередні дослідження, безалкогольні напої з доданим цукром збільшують ризик діабету, впливаючи на складні, але крихкі метаболічні процеси. І хоча методологія, вибірка і висновки досі влаштовують не все експертне співтовариство, зв’язок прийнято вважати швидше існуючим, ніж ні.

Проблема в тому, що навіть сьогодні, коли ми знаємо про ЗСЖ більше, ніж коли-небудь, багато людей схильні думати, що напої з натуральними цукрами в цьому сенсі безпечні. Вчені з Гарварду, наприклад, з’ясували, що фруктові соки підвищують ризик діабету у тій же мірі, в якій це роблять підсолоджені напої.Щоб зробити такий висновок, вони використовували дані, зібрані більш ніж за 20 років.

Аналіз наявної інформації також дозволив говорити про те, що у людей, які регулярно вживали солодкі напої (підсолоджені і з натуральними цукрами) протягом чотирьох років, ризик діабету протягом наступних чотирьох років зростав на 16%. Водночас у тих, хто вибирав виключно підсолоджені напої, ризик ставав вищим на 18%.

Ці асоціації, відзначають вчені, зберігалися навіть після врахування інших змінних, включаючи ІМТ, особливості дієти і способу життя.

Навіть фруктовий сік може призвести до діабету 2
Втім, у тих з нас, хто не готовий відмовлятися від солодкого, щоб звести ризики до мінімуму, є надія. У статті на тему, опублікованій в журналі Diabetes Care з приводу дослідження, йдеться про те, що якщо замінити принаймні половину солодких напоїв з натуральними цукрами в раціоні на воду, чай і каву без цукру, ризики помітно знизяться.

Ну, а загальний висновок звучить так: не треба захоплюватися солодкими напоями, якими б натуральними, здоровими і органічними (потрібне підкреслити) вони не були.

Додано: 10/9/19 9:18
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.