Головна / Поради / Чому я мерзну навіть влітку?

Чому я мерзну навіть влітку?

Щоб підтримувати одну і ту ж температуру, наше тіло використовує переважно два органи — серце і печінку: печінка нагріває кров, а серце прокачує її по всьому тілу. Розповідаємо, про які хвороби може говорить чутливість до холоду навіть влітку.

Чому я мерзну навіть влітку? 1

Анемія

У людини з дефіцитом заліза або низьким рівнем гемоглобіну кров гірше переганяє кисень. Через це виникає киснева недостатність, порушується харчування тканин, а судини розширюються, щоб прискорити кровотік і зігрітися.

Крім “мерзлявості”, у хворого з’являються запаморочення, блідість шкіри, головні болі. Причина може бути, як в незбалансованому харчуванні, так і в крововтратах — при пологах, хворобах ШКТ і т. д.

Щоб відновити баланс заліза, необхідно звернутися до лікаря. Він проведе аналіз і, в залежності від результатів, випише лікування.

Нестача вітамінів

У процесі терморегуляції найбільше беруть участь вітаміни А і Е — вони відповідають за баланс біохімічних процесів у печінці, які сприяють обігріву. Симптоми практично такі ж, як при нестачі заліза. Щоб їх усунути, слід також звернутися до лікаря і здати аналізи.Цукровий діабет

При діабеті хворий відчуває холод через те, що до клітин надходить мало крові, і їм нізвідки брати енергію. Сильна чутливість до холоду може говорити про діабетичну невропатію — ураження нервових тканин.

Симптоми розвиваються поступово, тому хворий може і не підозрювати прo прогресування хвороби. У запущених стадіях захворювання стає причиною порушення обміну речовин і серйозних проблем з серцево-судинною системою.

Якщо ви підозрюєте, що це — ваш випадок, проконсультуйтеся з лікарем-ендокринологом.

Знижений тиск

Зниження тиску призводить до порушення кровопостачання і, відповідно, до чутливості до холоду. У хворих кров циркулює повільніше, через що знижується тонус судин і виникає відчуття ознобу. У цьому випадку гіпотонікам краще звернутися до лікаря, а не намагатися підвищити тиск чашкою кави.

Проблеми з судинами

Є кілька причин «мерзлявості» при таких захворюваннях:

  • Судини втрачають тонус і по них повільніше переміщається кров;
  • Судинні спазми провокують проблеми з кровопостачанням;
  • Порушення роботи периферичних капілярів заважають крові доходити до кінчиків пальців. У запущених стадіях це може привести до хвороби під назвою Феномен Рейно-через неї при стресі або холоді кровоносні судини кінцівок німіють, біліють або синіють.
 

Щоб позбутися від патології, слід зробити УЗД судин (доплерографію) і пройти курс лікування.Чому я мерзну навіть влітку? 2

Гіпотеріоз

Знижена функція щитовидної залози також викликає відчуття холоду: неправильний рівень гормонів впливає на метаболізм, і тіло починає «економити» на внутрішньому обігріві. Крім цього, у хворих з’являються і інші симптоми – випадання волосся, сухість шкіри, втома. У запущених випадках температура тіла може знижуватися до 35 градусів.

З такими симптомами необхідно звернутися до ендокринолога, здати аналізи на гормони щитовидної залози і пройти курс гормональної терапії.Додано: 06/20/19 8:43
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.