Чому я мерзну навіть влітку?

Щоб підтримувати одну і ту ж температуру, наше тіло використовує переважно два органи — серце і печінку: печінка нагріває кров, а серце прокачує її по всьому тілу. Розповідаємо, про які хвороби може говорить чутливість до холоду навіть влітку.

Анемія

У людини з дефіцитом заліза або низьким рівнем гемоглобіну кров гірше переганяє кисень. Через це виникає киснева недостатність, порушується харчування тканин, а судини розширюються, щоб прискорити кровотік і зігрітися. Крім “мерзлявості”, у хворого з’являються запаморочення, блідість шкіри, головні болі. Причина може бути, як в незбалансованому харчуванні, так і в крововтратах — при пологах, хворобах ШКТ і т. д.

Щоб відновити баланс заліза, необхідно звернутися до лікаря. Він проведе аналіз і, в залежності від результатів, випише лікування.

Нестача вітамінів

У процесі терморегуляції найбільше беруть участь вітаміни А і Е — вони відповідають за баланс біохімічних процесів у печінці, які сприяють обігріву. Симптоми практично такі ж, як при нестачі заліза. Щоб їх усунути, слід також звернутися до лікаря і здати аналізи.

Цукровий діабет

При діабеті хворий відчуває холод через те, що до клітин надходить мало крові, і їм нізвідки брати енергію. Сильна чутливість до холоду може говорити про діабетичну невропатію — ураження нервових тканин. Її симптоми розвиваються поступово, тому хворий може і не підозрювати прo прогресування хвороби. У запущених стадіях захворювання стає причиною порушення обміну речовин і серйозних проблем з серцево-судинною системою.

Якщо ви підозрюєте, що це — ваш випадок, проконсультуйтеся з лікарем-ендокринологом.

Знижений тиск

Зниження тиску призводить до порушення кровопостачання і, відповідно, до чутливості до холоду. У хворих кров циркулює повільніше, через що знижується тонус судин і виникає відчуття ознобу. У цьому випадку гіпотонікам краще звернутися до лікаря, а не намагатися підвищити тиск чашкою кави.

Проблеми з судинами

Є кілька причин «мерзлявості» при таких захворюваннях:

  • Судини втрачають тонус і по них повільніше переміщається кров;
  • Судинні спазми провокують проблеми з кровопостачанням;
  • Порушення роботи периферичних капілярів заважають крові доходити до кінчиків пальців. У запущених стадіях це може привести до хвороби під назвою Феномен Рейно-через неї при стресі або холоді кровоносні судини кінцівок німіють, біліють або синіють.

Щоб позбутися від патології, слід зробити УЗД судин (доплерографію) і пройти курс лікування.

Гіпотеріоз

Знижена функція щитовидної залози також викликає відчуття холоду: неправильний рівень гормонів впливає на метаболізм, і тіло починає «економити» на внутрішньому обігріві. Крім цього, у хворих з’являються і інші симптоми – випадання волосся, сухість шкіри, втома. У запущених випадках температура тіла може знижуватися до 35 градусів.

З такими симптомами необхідно звернутися до ендокринолога, здати аналізи на гормони щитовидної залози і пройти курс гормональної терапії.

Про автора Марічка Павленко 492 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно!
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар