Головна / Дерматологія / Чому потрібно зволожувати шкіру, навіть якщо вас не турбує зовнішній вигляд

Чому потрібно зволожувати шкіру, навіть якщо вас не турбує зовнішній вигляд

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско прийшли до несподіваного висновку: виявляється, сухість шкіри може спровокувати розвиток вікових захворювань. Результати дослідження були опубліковані в журналі Європейської академії дерматології та венерології.

Як пов’язана шкіра і хвороби?

Наша імунна система виробляє особливі білки – цитокіни. Вони потрібні для того, щоб притягувати лімфоцити і лейкоцити в пошкоджені ділянки шкіри. Коли достатня кількість цитокінів потрапляє в систему кровообігу, організм запускає запальний процес. А він пов’язаний з захворювання серцево-судинної системи і хворобою Альцгеймера.

Автори дослідження виявили, що у літніх людей, які зволожували шкіру два рази в день, цитокінів було в два рази менше. “Базове зволоження допомагає зберегти бар’єр шкіри, бар’єр для зовнішнього світу.

Важливо зберегти цей аспект, особливо для літніх людей», – пояснила доктор Сьюзан Массик, дерматолог медичного центру Векснер Університету штату Огайо.

Чому потрібно зволожувати шкіру, навіть якщо вас не турбує зовнішній вигляд 1

Що відбувається з нашою шкірою з віком?

Перш за все, верх бере гравітація, і вона втрачає свою еластичність. Це може стоншувати і висушити вашу шкіру. Не на користь йде і сонячне світло. “З віком ви побачите більше проблем через вплив ультрафіолетового світла”, – говорить Массік. “Шкіра стає тоншою, повільніше заживає, з’являються дрібні синці. Що ще більш серйозно, підвищується ризик розвитку раку шкіри і меланоми».Як зволожувати правильно?

Для початку найкраще очистити шкіру за допомогою мила або гелю для душу. А потім використовувати крем – в них, як правило, міститься більше ліпідів і масел, ніж в лосьйонах, тому вони більше зволожують шкіру. Доктор рекомендує робити це відразу після виходу з ванни або душа: це допомагає підтримувати вологу, яка вже є в шкірі.

Нарешті, важливо пам’ятати, що висока температура сушить шкіру. «Митися краще не сильно гарячою водою. Через неї сухість частіше турбує пацієнтів в зимовий час. В домі з’являється опалення, і вони частіше приймають гарячий душ або ванну», – пояснила дослідниця.
Чому потрібно зволожувати шкіру, навіть якщо вас не турбує зовнішній вигляд 2

Що в підсумку?

Надмірно суха і роздратована шкіра може створювати умови для розвитку хвороб. Щоб цього не сталося, в будь-якому віці потрібно регулярно наносити зволожуючі засоби. Ну і звертатися до дерматолога, якщо щось турбує.Додано: 04/22/19 7:45
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.