Головна / Дерматологія / Що потрібно знати про атопічний дерматит

Що потрібно знати про атопічний дерматит

Статистичні дані свідчать про те, що 2-10% населення планети страждають атопічним дерматитом. Це захворювання не таке просте як здається — люди, у яких діагностовано ця хвороба, відчувають досить серйозні страждання під час загострень, а терапія не завжди приносить бажаний результат.

Що потрібно знати про атопічний дерматит 1

Експерти відзначають, що загострення можуть траплятися до 10 разів на рік і можуть бути довічно. Їх може спровокувати стрес, емоційне перенапруження, прийом лікарських препаратів.

Серед типових симптомів захворювання сильне свербіння, почервоніння шкіри, тріщини і мокнучі рани. Все це заважає виконанню повсякденних справ і нормальному сну.

Атопічний дерматит впливає на якість життя: багато пацієнтів (38%) зізнаються, що свідомо не вибрали бажану роботу або навчання, побоюючись, що завадить захворювання. Люди змушені відмовлятися і від звичних їм щоденних справ, про це повідомляють 86% пацієнтів. Вони уникають прийняття ванни, носіння короткого одягу, намагаються не зустрічатися з друзями.

Поліпшити стан шкіри можна, звернувши увагу на раціон і спосіб життя. Спровокувати загострення можуть такі продукти як коров’яче молоко, курячі яйця, горіхи, соя. Також потенційним алергеном може стати пилок, шерсть тварин, пральний порошок, косметика з різким запахом.Атопічний дерматит — хронічне алергічне захворювання, вилікувати, яке, на жаль не можна. Однак медикаментозна терапія в комбінації з правильним харчуванням і низкою змін способу життя допомагають пацієнтам тримати захворювання під контролем.Додано: 09/14/19 9:29
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.