Що потрібно знати про атопічний дерматит

Статистичні дані свідчать про те, що 2-10% населення планети страждають атопічним дерматитом. Це захворювання не таке просте як здається — люди, у яких діагностовано ця хвороба, відчувають досить серйозні страждання під час загострень, а терапія не завжди приносить бажаний результат.

Що потрібно знати про атопічний дерматит 1

Експерти відзначають, що загострення можуть траплятися до 10 разів на рік і можуть бути довічно. Їх може спровокувати стрес, емоційне перенапруження, прийом лікарських препаратів.

Серед типових симптомів захворювання сильне свербіння, почервоніння шкіри, тріщини і мокнучі рани. Все це заважає виконанню повсякденних справ і нормальному сну.

Атопічний дерматит впливає на якість життя: багато пацієнтів (38%) зізнаються, що свідомо не вибрали бажану роботу або навчання, побоюючись, що завадить захворювання. Люди змушені відмовлятися і від звичних їм щоденних справ, про це повідомляють 86% пацієнтів. Вони уникають прийняття ванни, носіння короткого одягу, намагаються не зустрічатися з друзями.

Поліпшити стан шкіри можна, звернувши увагу на раціон і спосіб життя. Спровокувати загострення можуть такі продукти як коров’яче молоко, курячі яйця, горіхи, соя. Також потенційним алергеном може стати пилок, шерсть тварин, пральний порошок, косметика з різким запахом.

Атопічний дерматит — хронічне алергічне захворювання, вилікувати, яке, на жаль не можна. Однак медикаментозна терапія в комбінації з правильним харчуванням і низкою змін способу життя допомагають пацієнтам тримати захворювання під контролем.

Про автора Марічка Павленко 602 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар