Головна / Терапія / Косоокість у дітей та дорослих: як вилікувати цю патологію

Косоокість у дітей та дорослих: як вилікувати цю патологію

Близько 10 мільйонів людей у світі живуть з цією патологією. Косоокість — не просто естетична проблема, вона позбавляє людину можливості аналізувати простір, відстань і обсяг: зір стає «плоским». Розповідаємо, що з цим робити.

Косоокість у дітей та дорослих: як вилікувати цю патологію 1

Чому виникає косоокість?

Якщо на одному оці зір кращий, а на іншому гірший, їм складно працювати спільно і “слабке” око поступово відхиляється в сторону і перестає працювати. Причини можуть бути різні: спадковість, травми, запалення і т. д.

Чим небезпечна ця хвороба?

У людини пропадає здатність визначати відстань між предметами і глибину картинки. Крім того, косоокість може викликати часті головні болі, двоїння в очах і запаморочення. У косих очей різко може впасти зір

В кого може розвинутися косоокість?

Фактори ризику для всіх однакові: далекозорість, короткозорість, астигматизм, травми, паралічі, захворювання нервової системи, стреси, інфекційні хвороби (кір, скарлатина, дифтерія, грип тощо).Однак у дітей у віці 2-х років частіше виникає співдружня косоокість — вона означає, що косить то ліве, то праве око. Це пов’язано зі спадковими патологіями.

А у дорослих зазвичай розвивається паралітична косоокість — її викликають пошкодження окорухових м’язів або хвороби зорового нерва. В цьому випадку хворе око майже не рухається, і, щоб розглянути предмет, доводиться міняти кут огляду.

Які симптоми у косоокості?

Власне, найголовніший і очевидний симптом – це косить око. Крім цього, можуть з’явитися запаморочення, двоїння зображення, падіння гостроти зору і нерухомість одного ока.

Як підтвердити діагноз?

Це може зробити тільки лікар-окуліст. Під час обстеження він з’ясує причину і кут косоокості, а також рухливість очей за допомогою спеціальних дзеркал. При діагнозі “паралітична косоокість” пацієнта додатково направляють до невропатолога.

Косоокість у дітей та дорослих: як вилікувати цю патологію 2

Чи можна вилікувати косоокість?

Можна, але терапію потрібно починати якомога раніше: в середньому вона займає 2-3 роки і вимагає постійного спостереження.

Є 2 види лікування – консервативне і хірургічне. Операція показана тільки коли пацієнтові не допомагають окуляри, процедури і вправи для очей. В такому випадку хірург сам визначає вид втручання виходячи з особливостей розташування м’язів. Найчастіше показана нескладна операція: пацієнту просто підсилюють або послаблюють один з очних м’язів.Чи є у косоокості профілактика?

Дорослим людям лікарі радять уникати факторів ризику: інфекційних хвороб, стресів, травм.

А батькам слід звернути увагу на зір дітей:

  • Потрібно дотримуватися правил зорових навантажень — не вішати іграшки надто близько до очей дитини, стежити, щоб чубчик не закривала очі і т. д.;
  • Також варто регулярно перевірятися в окуліста: дитину потрібно відвести до лікаря в 1-2 місяці після народження, в 6 місяців, в рік, в 3 роки і далі раз на рік;
  • Ну і звичайно, потрібно своєчасно лікувати всі очні захворювання.
 Додано: 03/30/19 9:16
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.