Головна / Поради / Гладкий язик виявився симптомом рідкісної хвороби

Гладкий язик виявився симптомом рідкісної хвороби

64-річний житель Сінгапуру звернувся до лікаря зі скаргами на біль і почервоніння язика, а також відчуття печіння на губах — чоловік терпів неприємні симптоми ось вже півроку.

Коли він висунув мову для медичного огляду, відразу кинулося в очі щось вражаюче: замість звичайної текстури поверхня язика мала вигляд абсолютно гладкий і блискучий. У пацієнта геть були відсутні смакові рецептори.

Симптоми чоловіка відповідали стану, що називається атрофічним глоситом, або запаленням язика, яке спричиняє зміну кольору і текстури, включаючи втрату смакових сосочків.

Але що ж викликало атрофічний глосит? Відповідь дали аналізи крові.За результатами аналізів чоловікові був поставлений діагноз — перніціозна анемія. При цьому виді анемії низький рівень еритроцитів обумовлений дефіцитом вітаміну В12.

Перніціозна анемія в ряді випадків розвивається, коли імунна система атакує білок, необхідний для поглинання вітаміну B12. Дійсно, подальші тести показали, що у чоловіка виникла саме аутоімунна форма захворювання.

Гладкий язик виявився симптомом рідкісної хвороби 1

На щастя перніціозну анемію зазвичай легко лікувати. Необхідні лише великі дози вітаміну В12 у вигляді уколів або таблеток.

Сінгапурський пацієнт отримував уколи вітаміну B12, і протягом місяця його язик повернувся до нормального вигляду. Правда, ін’єкції вітаміну йому тепер доведеться отримувати довічно.

Додано: 10/18/19 9:56
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.