Гладкий язик виявився симптомом рідкісної хвороби

64-річний житель Сінгапуру звернувся до лікаря зі скаргами на біль і почервоніння язика, а також відчуття печіння на губах — чоловік терпів неприємні симптоми ось вже півроку.

Коли він висунув мову для медичного огляду, відразу кинулося в очі щось вражаюче: замість звичайної текстури поверхня язика мала вигляд абсолютно гладкий і блискучий. У пацієнта геть були відсутні смакові рецептори.

Симптоми чоловіка відповідали стану, що називається атрофічним глоситом, або запаленням язика, яке спричиняє зміну кольору і текстури, включаючи втрату смакових сосочків.

Але що ж викликало атрофічний глосит? Відповідь дали аналізи крові.

За результатами аналізів чоловікові був поставлений діагноз — перніціозна анемія. При цьому виді анемії низький рівень еритроцитів обумовлений дефіцитом вітаміну В12.

Перніціозна анемія в ряді випадків розвивається, коли імунна система атакує білок, необхідний для поглинання вітаміну B12. Дійсно, подальші тести показали, що у чоловіка виникла саме аутоімунна форма захворювання.

На щастя перніціозну анемію зазвичай легко лікувати. Необхідні лише великі дози вітаміну В12 у вигляді уколів або таблеток.

Сінгапурський пацієнт отримував уколи вітаміну B12, і протягом місяця його язик повернувся до нормального вигляду. Правда, ін’єкції вітаміну йому тепер доведеться отримувати довічно.

Про автора Марічка Павленко 586 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар