Головна / Поради / Клітини зубів відновлюють молочні залози

Клітини зубів відновлюють молочні залози

Відомо, що епітеліальні стволові клітини зубів здатні генерувати всі типи зубних тканин; але на цей раз вчені задалися питанням: а чи не можуть ці клітини заодно продукувати і недентальні клітинні популяції?

Клітини зубів відновлюють молочні залози 1

В недавній статті, опублікованій в журналі Cells, група дослідників на чолі з Тиміосом Міціадісом, професором Інституту біології порожнини рота Цюріхського університету (UZH), вперше продемонструвала, що дійсно епітеліальні стволові клітини, виділені з різців молодих мишей, змогли утворювати недентальні тканини, а саме — молочні залози у мишачих самок.

У першому експерименті у мишей спершу видалили всі клітини молочних залоз, а потім ввели в зачищені області «зубні стовбурові клітини» і епітеліальні клітини молочної залози.

Дослідники використовували передові генетичні, молекулярні і візуалізуючі інструменти, які дозволили з високою точністю здійснити введення і спостерігати за трансплантованими дентальними стовбуровими клітинами.

«Результати показали що дентальні стовбурові клітини сприяли регенерації молочної залози і змогли генерувати всі популяції клітин молочної залози і, що ще більш вражає, клітини, що виробляють молоко», — каже Міціадіс.У другому експерименті епітеліальні стовбурові клітини вводили окремо, без епітеліальних клітин молочної залози. В цьому випадку дентальні стовбурові клітини також могли утворювати невеликі протокові системи, що складаються з розгалужених зачатків. Однак зрідка це призводило до утворення кіст. Тим не менш, вчені залишилися задоволені і цим досвідом.

«Подібна пластичність, цілком можливо, є унікальною для епітеліальних стовбурових клітин зубів, оскільки всі інші досліджені стовбурові клітини досі жодного разу не демонстрували здібності генерувати молочні протоки без підтримки епітеліальних клітин молочної залози», — повідомляє співавтор дослідження Пьерфранческо Паджелла з Інституту біології порожнини рота.

Одним з найбільш важких патологічних станів є рак молочної залози, який часто лікується хірургічним шляхом. «Наше відкриття, що дентальні епітеліальні стовбурові клітини здатні заміщати клітини молочної залози, що відкриває шляхи для розробки нової післяопераційної терапії, що дозволяє відновлювати природну тканину молочної залози», — додає Тиміос Міціадіс.Додано: 11/5/19 9:51
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.