Головна / Терапія / Гіпергідроз: про які хвороби говорить підвищена пітливість

Гіпергідроз: про які хвороби говорить підвищена пітливість

З допомогою потіння наш організм підтримує кислотно-лужний баланс, регулює кількість рідини в клітинах і видаляє надлишки аміаку, цукру, калію, соди і металів. Якщо цей механізм порушується, значить, в організмі щось не в порядку. Розповідаємо, які хвороби супроводжує підвищена пітливість.

Гіпотиреоз

Гіпергідроз: про які хвороби говорить підвищена пітливість 1

Це порушення роботи щитовидної залози, при якому вона не справляється зі своєю головною задачею — виробленням гормонів. Дисбаланс тягне за собою пітливість ночами, слабкість, проблеми з сечовипусканням та інші збої в роботі організму.

Іноді за такими симптомами можна передбачити наявність хвороби, а іноді і сама хвороба їх провокує: наприклад, пітливість може викликати передозування препаратами. В обох випадках потрібна консультація лікаря: він призначить лікування або скоректує курс гормональної терапії.

Клімакс

Гіпергідроз: про які хвороби говорить підвищена пітливість 2

Це найпоширеніша причина пітливості у жінок після 45. Через зниження рівня естрогену виникають припливи – “пожежа” всередині, яка зароджується в грудях і піднімається до обличчя. Доктор наук, гінеколог Хізер Керрі з США стверджує, що такий симптом зустрічається у 85% жінок, які переживають клімакс.

Але найбільше до нього схильні жінки з ожирінням, що зловживають алкоголем і палять. За даними Північноамериканського товариства менопаузи, організм приходить в норму в середньому за пару років, і припливи припиняються.Щоб полегшити симптоми, лікарі радять займатися спортом, виключити кофеїн і відмовитися від шкідливих звичок.

Низький рівень тестостерону

Цей головний чоловічий статевий гормон відповідає за вироблення ендорфінів, сексуальну активність, зростання тканин, роботу печінки та інші важливі функції. Зазвичай його рівень знижується у чоловіків після 40 років, проте зустрічаються і більш молоді пацієнти.

Серед симптомів зниженого тестостерону — рясне потовиділення, прискорене серцебиття, зниження м’язової маси, порушення сексуальної функції і сечовипускання. В такому випадку необхідно терміново йти на обстеження: співробітники Мічіганського університету виявили, що знижений тестостерон часто супроводжує такі хвороби як артрит, цукровий діабет, гіпертонію, інсульт і депресію.

Цукровий діабет

Гіпергідроз: про які хвороби говорить підвищена пітливість 3

Гіпогідроз при діабеті пов’язаний з різкими перепадами рівня глюкози в крові. Найчастіше у діабетиків потіє верхня частина тіла. Запах поту віддає аміаком через підвищену кількість кетонових тілець.

Надмірна пітливість також часто супроводжується почуттям голоду і тремтінням, які зникають після того, як хворий з’їсть що-небудь солодке. Щоб позбутися від пітливості в цьому випадку, можна використовувати кілька радикальних способів.

Але кожен з них вимагає консультації у лікаря і ендокринолога:  • Дезодоранти з підвищеним вмістом алюмінію — ними можна мазати навіть ступні і долоні. Однак серед побічних ефектів зустрічається подразнення шкіри.
  • Іонофорез-процедура, за допомогою якої пацієнтові дають невеликий розряд струму. Цей метод найбільш ефективний при пітливості ніг і долонь.
  • Ботокс – ін’єкції призупиняють роботу потових залоз.
  • Антіхолінергетики — у цих речовин досить багато побічних ефектів: сухість у роті, погіршення зору, запори і т. д.
  • Ендоскопічна симпатектомія застосовується при пітливості долонь — лікар робить прокол в шкірі і перетискає потрібний нерв.
  • Ліпосакція пахвової западини — пацієнту видаляють пахвові нервові закінчення і руйнують роботу потових залоз.
 Додано: 05/1/19 11:35
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.